Rodzi się coraz więcej dzieci. To efekt programu 500 plus?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Aleksander Główczewski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
23-03-2017,13:45 Aktualizacja: 23-03-2017,14:00
A A A

Z czwartkowych danych GUS wynika, że nastąpił duży wzrost liczby urodzeń dzieci w styczniu - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. - Taki wynik cieszy, prawdopodobnie jest to m.in. efekt programu 500 plus - dodała.

Główny Urząd Statystyczny podał, że w pierwszym miesiącu bieżącego roku urodziło się 35 tys. dzieci. To aż o 13,6 proc. więcej niż w tym czasie przed rokiem. 

program rodzina 500 plus, ministerstwo rodziny pracy i polityki społecznej, elżbieta rafalska, bartosz marczuk

Prawie 4 miliony dzieci objętych jest programem 500 plus

3 mln 820 tys. dzieci do 18 lat jest w Polsce objętych wsparciem z programu "Rodzina 500 plus" - poinformowała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Szefowa resortu podała, że do rodzin trafiło 19 mld złotych....

- Do tej pory byłam wstrzemięźliwa w komentowaniu liczby urodzeń, ale czwartkowe dane wprawiły mnie w radość. Potwierdzone dane gusowskie mówią o 35 tys. urodzeń, a więc porównując z styczniem 2016 r., gdy urodziło się 30,8 tys. dzieci mamy wzrost o 4,2 tys. - powiedziała szefowa resortu.

Polityk zaznaczyła, że to więcej, niż poprzednie niepotwierdzone dane z publicznych szpitali. - To trzeci kolejny miesiąc wzrostu i powód do radości. Liczymy, że ta tendencja wzrostowa utrzyma się - dodała Rafalska.

- Chyba nikt nie zaprzeczy, że trzy kolejne miesiące tak dużego wzrostu, to między innymi wpływ programu 500 plus. Pozostałych czynników również, ale one tez miały wpływ na cały ostatni okres - dobra sytuacja na rynku pracy, czy inne już funkcjonujące świadczenia. Ten wzrost jest w miesiącach zimowych, które dotąd nie charakteryzowały się tak dużą dynamiką urodzeń - przypomniała Rafalska.

- Będziemy czekać na kolejne dane, ale te są już niezwykle obiecujące. Ten miesiąc i kolejne potwierdzą, ze 500 plus miało swój udział w decyzjach rodzicielskich - powiedziała na koniec minister.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu