Remizy OSP na miejsca kwarantanny? Związek się sprzeciwia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
06-04-2020,14:20 Aktualizacja: 06-04-2020,14:26
A A A

Czy remizy jednostek ochotniczej straży pożarnej powinny być wykorzystywane jako miejsca do odbywania kwarantanny? Związek OSP Rzeczpospolitej apeluje, by nie podejmować działań, które mogą sparaliżować pracę ratowników.

"Szanowni Druhowie, dochodzą do nas niepokojące sygnały o próbach wymuszania przez lokalne władze na strażakach ochotnikach zgody na wykorzystywanie strażnic OSP do celów związanych z wirusem Covid-19, np. do przygotowania pomieszczeń dla osób odbywających kwarantannę" - napisał związek w komunikacie.

wypalanie traw i nieużytków, bliżyn, powiat skarżyski, Mariusz Walachnia, Michał Ślusarczyk

Strażacy OSP nie będą wysyłani do pożarów traw. Wójt ma dość

Jednostki OSP z Bliżyna (woj. świętokrzyskie) nie będą wysyłane do akcji gaszenia traw i nieużytków. - Każdego dnia strażacy są wysyłani do kilku interwencji. Nie możemy narażać ich zdrowia - powiedział Mariusz Walachnia, wójt...

Jak podkreślił, uleganie takim naciskom i wyrażanie zgody na działania ryzykowne może na pewien czas zakłócić prawidłową realizację zadań i działalność OSP na rzecz ratownictwa i bezpieczeństwa mieszkańców.

"Należy pamiętać, że podstawowym zadaniem jednostki OSP jest prowadzenie działań ratowniczych, np. zwalczanie pożarów, katastrof i innych miejscowych zagrożeń, do których jednostka może być dysponowana oraz realizacja zadań stawianych w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego" - zaznaczył Związek OSP RP.

Podsumował, że członkowie OSP nie powinni podejmować działań mogących w konsekwencji sparaliżować możliwość wykonywania działań ratowniczych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement