PSL zaprasza AGROunię na listy wyborcze

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Edyta Roś PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
24-11-2022,13:30 Aktualizacja: 24-11-2022,14:03
A A A

Jesteśmy otwarci na rozmowy o udziale AGROunii na listach wyborczych Koalicji Polskiej. Zapraszamy ich na wspólne listy - powiedział poseł Marek Sawicki (PSL).

Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu (PSL), pytany w TVP 1 o możliwy wspólny start w wyborach ludowców z AGROunią odpowiedział: - Ja takiemu mariażowi błogosławię. Przyznał też, że trwają rozmowy na ten temat.

Władysław Kosiniak-Kamysz, Piątkę dla rolnictwa PSL, ceny nawozów, dopłaty bezpośrednie, Krajowy Program Odbudowy

PSL ma pięć pomysłów na uzdrowienie rolnictwa

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL przedstawił w Rzeszowie "Piątkę dla rolnictwa-pięć pomysłów na to, jak je uzdrowić. - Problemów jest dziś więcej niż radości - powiedział polityk podczas konferencji prasowej poświęconej...

Sawicki pytany przez PAP, czy podziela zdanie swojego partyjnego kolegi odpowiedział, że jest zwolennikiem budowania szerokiego centrum. - Tego, żeby zostawić Lewicę i lewicową Platformę Obywatelską na lewym skrzydle i budować centroprawicę w środku sceny politycznej - podkreślił.

Poseł przypomniał, że niedawno Władysław Kosiniak-Kamysz, szef ludowców i Michał Kołodziejczak, lider AGROunii składali wspólnie kwiaty pod pomnikiem Bartosza Głowackiego w Janowiczkach koło Racławic i wystąpili na konferencji prasowej.

- Wtedy i jeden, i drugi lider, i Kosiniak-Kamysz, i Kołodziejczak powiedzieli, że są takie wartości, które Polaków łączą. Między innymi właśnie powstania, między innymi Kościuszko, między innymi Głowacki. Więc warto może czasami szukać tego, co nas łączy, a nie ciągle tkwić w tym, jak PO-PiSowa koalicja, co ich dzieli. Jesteśmy otwarci na rozmowy o udziale AGROunii w Koalicji Polskiej i zapraszamy ich na wspólne listy - oświadczył były minister rolnictwa.

Na pytanie, czy PSL prowadzi rozmowy także z innymi ugrupowaniami na przykład z Porozumieniem Jarosława Gowina, Sawicki odparł, że Porozumienie samo musi zdecydować o tym, co ze sobą zrobi. Jak dodał w sejmowym kole Porozumienia jest piątka posłów, "która jest dosyć zainteresowana".
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE