PSL: otworzyć w niedziele sklepy z częściami do maszyn rolniczych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Edyta Roś PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
29-07-2021,18:15 Aktualizacja: 29-07-2021,18:31
A A A

O to, by sklepy z częściami do maszyn rolniczych w czasie żniw były otwarte w niedziele oraz by wobec ich właścicieli nie były z tego powodu wyciągane konsekwencje - zaapelował poseł Jarosław Rzepa (PSL).

Na konferencji prasowej w Sejmie polityk podkreślał, że w większości województw kilka dni temu rozpoczęły się żniwa.


jęczmień ozimy, zbiory zbóż, Izba Zbożowo-Paszowa

Trwają żniwa jęczmienia ozimego

W wielu regionach kraju trwają zbiory jęczmienia ozimego. W związku z opóźnioną wegetacją i nawracającymi deszczami, żniwa przebiegają wolniej niż w poprzednich latach - informuje Izba Zbożowo-Paszowa. Najbardziej zaawansowane są zbiory na...

- Żniwa to okres, który nie zna czegoś takiego jak wolna niedziela i jak zamknięte sklepy. A słyszę na przykład z województwa kujawsko-pomorskiego i ze swojego zachodniopomorskiego, że ci, którzy oferują części do maszyn, kombajnów, traktorów, boją się otwierać w niedziele sklepy ponieważ boją się kontroli i kar, które mogą mieć ze strony tych, którzy takie kary mogą im nałożyć - powiedział Rzepa.

Zaapelował, by sklepy z asortymentem potrzebnym w czasie żniw były dla rolników otwarte. - Oraz by nikt w stosunku do tych, którzy będą chcieli pomóc rolnikom, w stosunku do właścicieli tych sklepów nie wyciągał konsekwencji - zaznaczył poseł ludowców.

Rzepa skierował też apel do służb, a przede wszystkim do policji. - Zdarzało się w poprzednich latach, że niestety, ktoś zawiadomił policję, że kombajnista po godzinie 22 zakłóca ciszę, ponieważ na polach trwają żniwa - powiedział.

Wyraził nadzieję, że do takich sytuacji w tym roku nie będzie dochodziło. - A służby będą rozsądne, bo wiedzą, że w czasie żniw chwyta się każdą chwilę, każdy moment, bo ta pogoda bardzo zmienna, bardzo nieprzewidywalna powoduje, że trzeba zbierać plony - dodał na koniec Rzepa.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj