Przyjmował łapówki od rybaków. Korupcja w inspektoracie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
02-01-2018,15:10 Aktualizacja: 02-01-2018,15:15
A A A

Akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi A. - byłemu funkcjonariuszowi Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie, który miał przyjmować łapówki - trafił do sądu - poinformowała PAP naczelnik zachodniopomorskiego wydziału Prokuratury Krajowej Aldona Lema.

Prokurator Lema wyjaśniła, że Mariuszowi A. zarzucono popełnienie 38 przestępstw, w tym siedmiu o charakterze korupcyjnym.

- Pozostałe przestępstwa dotyczą poświadczenia nieprawdy co do okoliczności mających znaczenie prawne oraz niedopełnienie przez A. rzetelnego i bezstronnego wykonywania powierzonych mu zadań, a przez to działania na szkodę interesu publicznego - dodała Lema.

CBA, maszyny rolnicze, przestępstwo, korupcja, aresztowanie, Centralne Biuro Antykorupcyjne

Gigantyczna łapówka za kontrakt na maszyny rolnicze

Dwóch biznesmenów z zagranicy oraz polskiego przedsiębiorcę zatrzymali w Warszawie funkcjonariusze lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawa ma związek z olbrzymim zamówieniem na sprzęt rolniczy. Kontrakt...

Jak wyjaśniła, działania oskarżonego godziły w obowiązujący w Polsce unijny system ochrony i zrównoważonej eksploatacji zasobów rybołówstwa.

Akt oskarżenia obejmuje jeszcze trzy inne osoby, którym zarzucono siedem przestępstw - wręczenie łapówek Mariuszowi A. albo złożenie obietnic wręczenia korzyści majątkowych.

Z informacji śledczych wynika, że łapówki wręczano za wyłowienie większej ilości ryb niż dopuszczały limity.

Lema wyjaśniła, że sprawa jest jednym z wątków śledztwa prowadzonego przez zachodniopomorski wydział PK we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie i dotyczy zachowań korupcyjnych innych byłych inspektorów rybołówstwa.

lasy państwowe, korupcja, podleśniczy, opolszczyzna, namysłów

Leśniczy przez lata przyjmował łapówki. Grozi mu 10 lat więzienia

42-letni pracownik leśnictwa został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie (woj. opolskie). Jest podejrzewany o wzięcie łapówek w kwocie ponad 18 tysięcy złotych. Stróże prawa zajmujący się walką z...
W postępowaniu zarzucono popełnienie 165 przestępstw - przyjmowania i wręczania łapówek poinformowała rzeczniczka.

Do głównych działań Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego należy nadzór połowów komercyjnych, sportowych, rekreacyjnych, a także kontrola działalności zarybieniowej oraz naukowo-badawczej.

Inspektorzy przeprowadzają kontrole zarówno na lądzie jak i na morzu, w tym na pokładach polskich i zagranicznych statków rybackich. Szczeciński oddział odpowiada za obszar Zalewu Szczecińskiego, jeziora Dąbie, Odry Zachodniej oraz za wody Morza Bałtyckiego od zachodniej granicy państwa do Dźwirzyna.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
Advertisement
Advertisement