Przerwa serwisowa. Rolnicy skarżą się na działanie aplikacji suszowej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
28-06-2022,9:00 Aktualizacja: 28-06-2022,9:04
A A A

Do biur Wielkopolskiej Izby Rolniczej zgłaszają się rolnicy narzekający na problemy przy staraniu się o tzw. pomoc suszową za 2021 rok za pomocą aplikacji "Zgłoś szkodę rolniczą".

Interweniująca w tej sprawie Izba podkreśla, że elektroniczny system szacowania suszy stanowi dla wielu producentów rolnych swoistą nowość, co stwarza pewne niedogodności związane z założeniem profilu zaufanego oraz potwierdzeniem tożsamości za pomocą kodów sms, e-mail lub weryfikacją za pomocą bankowości elektronicznej. Ale to nie wszystko. Są tez poważne kłopoty z samą aplikacją.

susza rolnicza, Lubuska Izba Rolnicza, Stanisław Myśliwiec

Region zgłasza suszę. Rolnicy chcą ogłoszenia stanu klęski

Rolnicy z województwa lubuskiego, wskazując na obecny stan upraw związany z pogodą i brakiem opadów w newralgicznych okresach wzrostu i rozwoju roślin, domagają się ogłoszenia klęski suszy w regionie. Tamtejszy samorząd rolniczy...

"Do biur powiatowych Wielkopolskiej Izby Rolniczej zgłaszają się rolnicy, którzy nie mogli złożyć wniosku o oszacowanie szkód spowodowanych przez suszę w 2021 r., z uwagi na komunikat o przerwie serwisowej mającej trwać do 16 października do godz. 01:30, co skutecznie uniemożliwiło złożenie wniosku drogą elektroniczną" - czytamy w wystąpieniu WIR do Henryka Kowalczyka, ministra rolnictwa.

Według Izby występują również przypadki, gdy rolnik wysłał wniosek, a przy próbie wygenerowania protokołu i szczegółowej kalkulacji w aplikacji zapisana była tylko wersja robocza. Zresztą z podobnym problemem spora liczba rolników - według informacji WIR - zgłaszać się miała także do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

"Z uwagi na problemy oraz fakt, że nabór wniosków na pomoc suszową kończy się już 30 czerwca, WIR zwróciła się również o możliwość jego przedłużenia lub ogłoszenia kolejnego naboru dla potencjalnych wnioskodawców po przeprowadzeniu akcji dodatkowego szacowania strat" - przekazał wielkopolski samorząd rolniczy.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu