Przekręt na gryce. Okazała się wirtualna

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
17-06-2021,13:25 Aktualizacja: 17-06-2021,13:30
A A A

Do Sądu Rejonowego w Gryfinie (woj. zachodniopomorskie) trafił akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o oszustwo. Wystawił w internecie do sprzedaży 10 ton gryki. Wziął od kontrahenta pieniądze, ale z umowy się nie wywiązał.
 
Akt oskarżenia do sądu skierował prokurator rejonowy w Gryfinie, a do popełnienia przestępstwa oszustwa miało dojść 9 października 2020 r.

Czechowice-Dziedzice, powiat bielski, swojskie wędliny, oszustwo

Nabici w swojską wędlinę. Oszust zatrzymany

Policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego (woj. śląskie), który wyłudzał pieniądze, pobierając zaliczki na rzekomo zamówioną wcześniej swojską wędlinę. W Czechowicach-Dziedzicach (pow. bielski, woj. śląskie)...

"W tym celu podejrzany zamieścił na portalu Internetowej Giełdy Rolnej i Towarowej ogłoszenie, w którym jako pośrednik jednej z firm oferował sprzedaż 10 ton gryki. Zainteresowana zakupem firma wpłaciła na podany przez podejrzanego rachunek bankowy kwotę 38 tys. 520 zł, która stanowiła cenę zakupu gryki. Podejrzany natomiast wypłacił pieniądze i nie wywiązał się z warunków zawartej umowy" - podaje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

56-latek został zatrzymany przez policję. Następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania (był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu).

"Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 286 par. 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat" - podsumowuje szczecińska PO.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj