Przekręt na fotowoltaice. Pokrzywdzeni stracili setki tysięcy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
26-05-2022,9:15 Aktualizacja: 26-05-2022,9:17
A A A

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mężczyźnie, który - jak wynika z zebranego przez policjantów materiału dowodowego - wprowadził w błąd co najmniej 5 klientów, oferując im sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) przedstawili zarzuty oszustwa i przywłaszczenia mienia 32-letniemu jeleniogórzaninowi.

zakupy przez internet, oszustwa internetowe, zgrabiarka Krone Swadro 809, gmina Krzynowłoga Mał

To już plaga. Kolejny oszukany na maszynie rolniczej

Mężczyzna chcący kupić wypatrzoną w internetowym ogłoszeniu zgrabiarkę, stracił pieniądze, bo maszyna nigdy nie trafiła do jego gospodarstwa. To już kolejne w tym roku opisywane przez nas oszustwo podczas transakcji, której przedmiotem jest...

- Mężczyzna od 3 grudnia ubiegłego roku do lutego br. wprowadził w błąd co najmniej 5 osób z okolicznych powiatów, oferując im sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych. Od zainteresowanych pobrał zaliczki w różnej wysokości. Z umów się nie wywiązał, a dodatkowo przywłaszczył pieniądze na szkodę firmy, z którą współpracował. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 660 tysięcy złotych - informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Niewykluczone, że mężczyzna oszukał więcej osób, naciągając ich na fotowoltaikę. Dlatego stróże prawa nadal wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności sprawy.

32-latek odpowie przed sądem - grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj