Protesty rolnicze mają charakter polityczny. Minister mówi wprost

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
29-01-2019,15:05 Aktualizacja: 29-01-2019,15:22
A A A

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa uważa, że organizatorzy blokad, nie walczą o żadne sprawy rolnicze, ale wykorzystują trudną sytuację rolników i budują nową organizację o charakterze politycznym - AGROUnię.

- Nie mam żadnych złudzeń po ostatnich rozmowach. Tu nie chodzi o żadne sprawy rolnicze, chodzi - jak zresztą kierownictwo tej organizacji podkreśliło - o projekt polityczny zbudowania organizacji, która będzie mocniejsza niż wszystkie partie polityczne w Polsce - powiedział szef resortu na antenie RMF FM.

protesty rolników, blokady dróg krajowych, agrounia, michał Kołodziejczak, jan krzysztof ardanowski, produkcja żywnośc

Coraz więcej rolniczych blokad na drogach. Policja wyznacza objazdy

Protestujący rolnicy blokują od rana drogi w województwach łódzkim, podkarpackim, lubelskim, wielkopolskim, podlaskim, opolskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim. Policja wyznacza objazdy.   Rano gospodarze zablokowali drogę...

- Jak ktoś mówi, że ma w nosie rozmowy z ministerstwem, ekspertami, pracownikami ministerstwa, bo on uważa, że nie musi, bo tworzy jakąś nową siłę polityczną, to ma do tego prawo, ale ja mogę wyrazić tylko zażenowanie. I wątpliwość, że rolnicy - mówiąc wprost - tak łatwo dają się wkręcać człowiekowi, który wydaje się o sprawach rolnictwa wie bardzo, bardzo mało - dodał polityk mówiąc o prezesie AGROUnii Michale Kołodziejczaku.

Ardanowski powtórzył swoje zaproszenie do okrągłego stołu na temat przyszłości polskiego rolnictwa z udziałem producentów, przetwórców, konsumentów i dystrybutorów.

Jego zdaniem, do tych ostatnich, czyli dystrybutorów, należy skierować pytania o zalew rynku produkcją zagraniczną.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj