Prezydent przeciwny przeniesieniu nadzoru nad LP do resortu rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Marzena Kozłowska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
25-11-2020,14:15 Aktualizacja: 25-11-2020,14:19
A A A

Andrzej Duda skierował pisma m.in. do premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, w których wyraził obawy związane z pomysłem przesunięcia nadzoru nad Lasami Państwowymi do ministerstwa rolnictwa.

Według TV Trwam prezydent skierował oficjalne pisma także do Zbigniewa Ziobry, prezesa Solidarnej Polski i  ministra sprawiedliwości oraz Jarosława Gowina, lidera Porozumienia i ministra rozwoju, pracy i technologii.

lasy państwowe, Andrzej Konieczny, pozyskiwanie drewna, sadzenie lasów

Lasy Państwowe zarobiły o wiele mniej niż rok wcześniej

Lasy Państwowe zarobiły w 2019 r. ok. 415 mln zł, czyli o ponad 100 mln zł mniej niż rok wcześniej - podała firma. Wynika to przede wszystkim z mniejszej sprzedaży drewna. Zgodnie ze sprawozdaniem, w 2019 roku LP osiągnęły przychody w wysokości...

W ubiegłym tygodniu Sejm uchwalił nowelizację ustawy o działach administracji rządowej. Przewiduje ona m.in. wyodrębnienie nowych działów: geologia, leśnictwo, łowiectwo, centrum administracyjne rządu. Wyodrębnienie działu leśnictwo i łowiectwo nastąpi z działu administracji rządowej środowisko.

W ramach rekonstrukcji rządu powstało Ministerstwo Klimatu i Środowiska. "Nadzorem nad Lasami Państwowymi ma się zająć z kolei resort rolnictwa i pełnomocnik rządu wyznaczony z ramienia Solidarnej Polski. Oznacza to, że lasy nie będą już związane z ministerstwem odpowiedzialnym za ochronę przyrody" - poinformowała Telewizja Trwam.

W rozmowie ze stacją Paweł Sałek, doradca prezydenta stwierdził, ze "ta propozycja jest nieszczęśliwa i niewłaściwa ze względu na ochronę polskiej przyrody". Kwestia przesunięcia nadzoru nad LP do resortu rolnictwa była jednym z tematów spotkania prezydenta z leśnikami.

- Wszyscy związkowcy z pięciu central związkowych, które są skupione w sektorze leśnictwa, łowiectwa i parków narodowych wyjaśnili panu prezydentowi, jakie są niebezpieczeństwa związane z przeniesieniem, w ogóle z wytworzeniem działu i z przeniesieniem działu łowiectwo i leśnictwo, do resortu odpowiedzialnego za sprawy rolnictwa - podkreślił Sałek w rozmowie z TV Trwam.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement