Prezydent i marszałek Senatu gratulują i dziękują sołtysom

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mieczysław Rudy PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
13-07-2022,14:50 Aktualizacja: 13-07-2022,15:03
A A A

Prezydent Andrzej Duda oraz marszałek Senatu Tomasz Grodzki pogratulowali laureatom 20. edycji konkursu "Sołtys Roku". Podziękowali także za pomoc udzielaną przez mieszkańców wsi uchodźcom z Ukrainy.

"Instytucja sołtysa to jeden z najstarszych przejawów samorządności na obszarach wiejskich. Sołtysi są tymi, którzy najlepiej znają problemy mieszkańców i są w stanie najszybciej reagować na pilne potrzeby sąsiedzkiej wspólnoty. Są też gospodarzami, dzięki którym wsie pięknieją i stają się miejscami, w których dobrze się żyje" - napisał prezydent Duda w liście do uczestników i organizatorów konkursu.

oszuści na wsi, KPP Prudnik, sołtys, Opolszczyzna

Policja u sołtysów. W trosce o oszczędności życia mieszkańców wsi

Policjanci rozmawiają z sołtysami, przekazując im materiały profilaktyczne mówiące o sposobach działania oszustów. Proszą jednocześnie o przekazywanie apeli i ostrzeżeń mieszkańcom wiosek. W ocenie stróżów prawa seniorzy...

Andrzej Duda podziękował sołtysom za zaangażowanie i troskę o dobro wspólne.

"To jednocześnie troska o Polskę, bo nasza Ojczyzna składa się z małych ojczyzn: miast miasteczek i wsi. W tym roku dziękuję zwłaszcza za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Wiem, że często właśnie dzięki staraniom sołtysów możliwe było przyjęcie uciekających przed wojną ukraińskich rodzin" - podkreślił prezydent.

Marszałek Grodzki, który uczestniczył w zorganizowanej w Senacie konferencji "25 lat odnowy wsi w Polsce" oraz finale konkursu, również podziękował sołtysom za ich zaangażowanie i osiągnięcia, oceniając, że są "solą tej ziemi", a ich działalność jest bezcenna. Polityk też podziękował mieszkańcom wsi za to, że otworzyli swoje domy i serca dla nieszczęśliwych uchodźców z Ukrainy.

Laureatami konkursu "Sołtys Roku 2021" zostało 11 osób, wśród nich trzy kobiety. - Staramy się jak umiemy, jak możemy, jak potrafimy, tyle, ile mamy energii, żeby służyć naszym mieszkańcom. Ale tyle sołtys może, co wieś pomoże - oświadczyła w imieniu wszystkich laureatów Joanna Morawska, sołtyska Wólki Kozodawskiej.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu