Prezes PiS: komisarz Wojciechowski powinien zakończyć swoją misję. Będę go o to prosił

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Daria Al Shehabi PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
09-02-2024,11:25 Aktualizacja: 09-02-2024,11:28
A A A

Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski powinien zakończyć swoją misję. Będę go dzisiaj o to prosił, ale nie mam żadnego wpływu na to, czy on jest komisarzem, czy nie - powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Dziennikarze w Sejmie pytali prezesa PiS, czy jest zadowolony z pracy Wojciechowskiego. "Sądzę, że pan komisarz, i dzisiaj go będę telefonicznie, bo nie mogę inaczej, prosił o to - powinien zakończyć swoją misję" - powiedział Kaczyński.

"Ale - czy zakończy, tego po prostu nie wiem - bo ja nie mam żadnego wpływu na to, czy on jest komisarzem, czy nie. To jest wyłącznie jego decyzja, ale ze względu na te bardzo niefortunne wypowiedzi, powinien tę swoją misję zakończyć. To zresztą jest jej skrócenie tylko o kilka miesięcy, bo przecież kolejny komisarz będzie wyłoniony przez obecną większość" - dodał prezes PiS.

Prezes PiS podkreślił również, że „Unię Europejską dopadło szaleństwo”. „Chęć zniszczenia rolnictwa - bo nie wierzę, by osoby na tak wysokich stanowiskach tego nie rozumiały – podyktowana jest albo szaleństwem ideologicznym, albo jakimiś interesami” – stwierdził.

W piątek w Sejmie wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że protesty rolników w całej Europie są bardzo poważną sprawą. „Jest człowiek w Europie, który zjednoczył wszystkich rolników europejskich i polskich przeciwko reformie, którą sam zaproponował. To Janusz Wojciechowski. Do dymisji” – mówił wicepremier.

Rolnicy z całej Polski rozpoczęli w piątek protest, który może potrwać 30 dni. 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu