Premier spotkał się z organizacjami rolniczymi

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
03-03-2023,8:20 Aktualizacja: 03-03-2023,8:54
A A A

Skończyło się spotkanie premiera z przedstawicielami organizacji rolniczych, na którym omawiano kwestie dopłat dla producentów zbóż i kukurydzy oraz odbudowy hodowli trzody chlewnej w Polsce - poinformował w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.

"Właśnie skończyło się spotkanie premiera się z przedstawicielami OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych" - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej Müller. Przypomniał, że to było drugie spotkanie premiera z rolnikami. "We wtorek spotkał się on wraz z wicepremierem i ministrem rolnictwa Henrykiem Kowalczykiem, z przedstawicielami Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych "Solidarność" - dodał rzecznik rządu.

Mateusz Morawiecki, Henryk Koalczyk, rynek zbóż, ceny nawozów

Organizacje rolnicze gościły u premiera

Premier Matusz Morawiecki i Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa spotkali się z związkami zawodowymi rolników. Dyskusja dotyczyła cen zbóż i nawozów, funduszu gwarancyjnego i wsparcia produkcji trzody chlewnej. "Zakończyło...

"Główny temat rozmów był związany z dopłatami do zbóż. Rząd przyjął program dodatkowych dopłat do hektara dla producentów zbóż i kukurydzy. Przez najbliższe tygodnie dopłaty będą konsekwentnie wypłacane" - powiedział.

Jak zaznaczył, z tego programu "będą mogły skorzystać osoby, które widzą różnice w cenie zbóż w sytuacji podaży dodatkowego zboża z Ukrainy."

Müller zwrócił uwagę, że omawiany był również temat uregulowania ruchu handlowego na granicy polsko-ukraińskiej. "Ten problem już został załatwiony, a środowiska rolnicze przyjęły to z satysfakcją" - zauważył.

"Kolejnym tematem rozmów była kwestia odbudowy hodowli trzody chlewnej w Polsce. Tutaj też zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wicepremiera Henryka Kowalczyka, przygotowujemy program dodatkowego wsparcia dla tego sektora" - przekazał rzecznik rządu. 

 
Poleć
Udostępnij