Premier do sołtysów: Polska bez wsi nie miałaby duszy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Tustanowska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
17-03-2019,15:00 Aktualizacja: 17-03-2019,15:07
A A A

- Polska bez polskiej wsi nie miałaby polskiej duszy; polska wieś daje nam siłę, charakter, ogromną radość i moc czerpaną z tradycji, polskiej kultury i z chrześcijaństwa - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu w niedzielę brał udział w uroczystościach z okazji "Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa" w Łowiczu.

Podziękował im za wszystko, co robią każdego dnia.

koła gospodyń  wiejskich, aktywizacja obszarów wiejskich, sejm, ryszard bartosik, sołectwa, zespoły ludowe

Sejm znowelizował ustawę o Kołach Gospodyń Wiejskich

Koła gospodyń wiejskich będą mogły działać nie tylko na wsiach, ale także na terenie sołectw w granicach miast oraz w miastach do 5 tys. mieszkańców - zakłada znowelizowana ustawa o KGW. Za przyjęciem dokumentu głosowało 215 posłów,...

- Lubię patrzeć na zwycięskie drużyny (…). Nasza wspaniała drużyna polskich sołtysów też (…) będzie spełniać marzenia, będzie walczyć o Polskę naszych marzeń, razem z nami, razem ze wszystkimi ludźmi dobrej woli - mówił polityk.

Morawiecki ocenił, że w Polsce przepiękna jest różnorodność. - To, że wszyscy z różnych stron składamy się na jedną naszą wspaniałą ojczyznę, na Rzeczpospolitą Polską, że dbamy o to - coraz lepiej, coraz sprawniej - żeby ona była bardziej silna, dostatnia, ale też dbająca o swoje tradycje, o swoje korzenie, tak jak dbają o te tradycje nasze wspaniałe panie z kół gospodyń wiejskich i nasi sołtysi - podkreślił premier.

Według Morawieckiego, bycie sołtysem to "ciężki kawałek chleba, trzeba siły i wytrwałości".

Szef rządu wyraził również radość, że polska wieś i polskie rolnictwo w trudnych warunkach dają sobie radę coraz lepiej w Europie.

- Polska bez polskiej wsi nie miałaby polskiej duszy. Jestem o tym przekonany. Polska wieś daje nam siłę, charakter, ogromną radość i moc czerpaną z tradycji i polskiej kultury, z chrześcijaństwa - zaznaczył Morawiecki.

Premier podziękował również ministrowi rolnictwa Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu, który - jak mówił - jest ze wszystkich stron atakowany. - Naprawdę wypełnia bardzo trudną rolę, bardzo dobrze ją wypełnia - oświadczył.
 

Poleć
Udostępnij