Ponad 250 tys. euro za konie na Letniej Aukcji w Janowie Podlaskim

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Gabriela Bogaczyk PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
17-08-2021,16:00 Aktualizacja: 17-08-2021,14:35
A A A

19 koni za łączną kwotę 254 tys. euro sprzedano w poniedziałek na Letniej Aukcji Koni Arabskich Summer Sale w Janowie Podlaskim (Lubelskie). Za najwyższą cenę - 27 tys. euro - sprzedana została gniada klacz El Azja ze stadniny w Michałowie.

Na aukcję "Summer Arabian Horse Sale 2021" wystawiono łącznie 19 koni – 16 klaczy i trzy ogiery - ze stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie, Białce oraz ze stadnin prywatnych. Najwyższą cenę, 27 tys. euro, za michałowską klacz El Azja zaoferował nabywca z Belgii.

pride of poland, janów podlaski, koń, ogier, equator

Blisko 1,6 mln euro za konie arabskie na aukcji Pride of Poland

- Jestem zadowolony z tego wyniku, bo się obawiałem przed aukcją. To było wróżenie z fusów. 1,6 mln euro to jest bardzo dobry wynik, to jest ponad 7 mln zł. Stadnina w Michałowie dzisiaj zarobiła ponad milion euro - powiedział po...

 

Po 25 tys. euro - osiągnęły dwa konie: dwuletnia Binella ze stadniny w Białce oraz pięcioletnia Cheroja z Michałowa. Pierwszą klacz wylicytował nabywca z Holandii, a drugą – z Polski. Inne konie wylicytowali kupcy m.in. z Włoch, Arabii Saudyjskiej, Niemiec.

- To niebywałe, że sprzedały się wszystkie konie. To pokazuje też, jak "wygłodniały" jest ten rynek, ponieważ żaden koń nie sprzedał się poniżej ceny minimalnej wyznaczonej przez właściciela. Jak na aukcję poniedziałkową, gdzie nie było takich gwiazd, to jest na pewno dobry wynik" – powiedział Tomasz Chalimoniuk, prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych - głównego organizatora imprezy.

W obu aukcjach - Pride of Poland i Summer Sale - sprzedano łącznie 33 koni za kwotę ponad 1,8 mln euro.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement