Polski Związek Hodowców Koni ma nowego prezesa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk), (zac) | redakcja@agropolska.pl
29-05-2016,7:50 Aktualizacja: 29-05-2016,8:55
A A A

Paweł Mazurek został wybrany na funkcję prezesa Polskiego Związku Hodowców Koni. XXIX Walny Zjazd Sprawozdawczo-​Wyborczy PZHK odbył się 23 maja.

Mazurek dostał wówczas od delegatów 28 głosów, podczas gdy jego jedyny konkurent - pełniący dotąd funkcję sekretarza PZHK Jacek Soborski - zebrał ich 19.

Nowy prezes podziękował zebranym za wybór, rodzinie za wsparcie przy decyzji o kandydowaniu, a także swoim poprzednikom: prezesom Andrzejowi Wodzie, Władysławowi Brejcie oraz Zbigniewowi Jaworskiemu.

rada do spraw hodowli koni, hodowla koni, konie, zbigniew Babalski, waldemar humięcki

Rada do spraw hodowli koni powołała zespoły robocze

Na pierwszym posiedzeniu Rady ds. hodowli koni powołano 6 roboczych zespołów - poinformował Zbigniew Babalski, wiceminister rolnictwa. Rada ma wypracować kompleksowy program hodowli koni w Polsce w oparciu o stadniny państwowe. W skład Rady...
Paweł Mazurek ma 61 lat. Był członkiem kadry narodowej, która reprezentowała nasz kraj podczas mistrzostwach świata w dyscyplinie powożenia. To także wieloletni hodowca i znany w branży działacz. W minionej kadencji władz PZHK był członkiem prezydium zarządu głównego.

Jak mówił w wywiadzie opublikowanym jeszcze przed wyborami na stronie internetowej PZHK, priorytetem dla związku powinna być edukacja - nie tylko kadry pracowniczej, ale również hodowców.

- Należy kłaść duży nacisk na zwiększanie świadomości hodowlanej, poprzez szkolenia z eksterieru, prezentacji, utrzymania czy użytkowania koni. Z doświadczenia wiem, że takie akcje spotykają się z bardzo dużym zainteresowaniem. Szczególnie cieszy fakt, że uczestniczy w nich coraz szersza grupa młodych hodowców. To rodzi nadzieje na optymistyczną przyszłość PZHK - tłumaczył.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!