Polska Wschodnia: rozdzielono miliardy na drogi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
27-06-2016,10:05 Aktualizacja: 27-06-2016,10:40
A A A

1,2 mld zł z UE z programu Polska Wschodnia 2014-2020 dostały samorządy, które zrealizują dzięki tym pieniądzom 14 inwestycji na drogach w pięciu regionach korzystających z tego programu.

Ministerstwo Rozwoju w ostatnich dniach przyznało te dotacje. Umowy w tej sprawie mają być podpisane jeszcze w czerwcu - zapowiedział Adam Hamryszczak, wiceminister rozwoju.

program polska wschodnia, polska wschodnia, ministerstwo rozwoju

Na firmy czekają setki milionów z programu "Polska Wschodnia"

Od środy mikro, małe i średnie firmy mogą ubiegać się o pieniądze UE z programu "Polska Wschodnia" na tworzenie innowacyjnych projektów. Przedsiębiorstwa powalczą w sumie o 320 mln zł. Ministerstwo Rozwoju wyjaśnia, że konsorcja...

Wszystkie inwestycje mają wpłynąć na większą dostępność transportową stolic regionów: Warmińsko-Mazurskiego, Podlaskiego, Podkarpackiego, Lubelskiego i Świętokrzyskiego i otoczenia Olsztyna, Białegostoku, Lublina, Rzeszowa i Kielc.

"Spowoduje to wzrost atrakcyjności inwestycyjnej makroregionu oraz większą dostępność rynków pracy" - podkreśla w komunikacie Hamryszczak.

Pieniądze z rozstrzygniętego konkursu dostaną m.in: województwa: lubelskie, podkarpackie i warmińsko-mazurskie i świętokrzyskie oraz miasta Białystok, Lublin, Rzeszów.

Drugi konkurs na dotacje z programu Polska Wschodnia będzie ogłoszony 1 września. Do podziału będzie 800 mln zł. Wnioski będzie można składać od 3 do 31 października.

Jak zapowiedziało ministerstwo rozwoju, na wsparcie będą mogły liczyć projekty dotyczące dróg krajowych i wojewódzkich w obrębie miast wojewódzkich w Polsce Wschodniej, dróg wojewódzkich w obszarach funkcjonalnych miast wojewódzkich lub w obszarach, w których realizowane są tzw. Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) w miastach wojewódzkich w regionach korzystających z programu Polska Wschodnia.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement