Polska stawia na Algierię. Jest wiele możliwości współpracy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
23-07-2015,15:55 Aktualizacja: 23-07-2015,16:08
A A A

Minister rolnictwa, który w kwietniu przebywał z oficjalną wizytą w Algierii przekonuje, że warto i należy współpracować z tym liczącym blisko 39 mln mieszkańców krajem.

Jednym z efektów wizyty Sawickiego było czwartkowe spotkanie z przedstawicielami algierskich instytutów. W gmachu resortu rolnictwa gościł dyrektor Instytutu Technik Hodowli Zwierząt dr Ahmedem Boudjenah oraz dyrektor Krajowego Centrum Inseminacji i Badań Genetycznych Algierii Allaoua Bouchemal, którzy przebywają w Polsce na zaproszenie szefa Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie.

zywnosc

Sawicki jedzie do Algierii rozmawiać o polskiej żywności

Minister rolnictwa Marek Sawicki jedzie do Algierii rozmawiać o eksporcie polskiej żywności. Zaplanowane są spotkania z tamtejszym ministrem rolnictwa oraz przedstawicelami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności - poinformował rzecznik...
W trakcie rozmów minister Sawicki wyraził satysfakcję z intensyfikacji współpracy naukowej z algierskimi partnerami i podkreślił, że potencjał szeroko pojmowanej współpracy jest nadal niewykorzystany.

- Biorąc pod uwagę potencjał ludnościowy i gospodarczy, to nasza dotychczasowa współpraca jest dalece niewystarczająca - zwrócił uwagę Marek Sawicki.

Goście podkreślali, że są pod wrażeniem "bardzo wysokiego poziomu technologicznego i osiągnięć polskiej nauki" w zakresie hodowli i rozrodu zwierząt, a także gospodarstw rolnych i zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego.

Podczas spotkania omawiano kwestię dalszych perspektyw polsko-algierskiej współpracy naukowo-eksperckiej, będącej również tematem rozmów podczas kwietniowej wizyty ministra Marka Sawickiego w Algierii - informuje biuro prasowe MRiRW.

Goście wyrazili duże zainteresowanie nawiązaniem bliższej współpracy zwłaszcza w zakresie hodowli, żywienia i rozrodu zwierząt.

Algieria obiecującym rynkiem dla naszych produktów

Jest szansa, że polska żywność w jeszcze większej ilości niż jest to obecnie będzie eksportowana do Algierii. Nowe szlaki handlowe przeciera rządowa delegacja. Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, który do 5 marca przebywa...
Poinformowali o zamiarach stworzenia wzorcowego, polskiego gospodarstwa rolnego na terenie swojego kraju, które w dalszej perspektywie czasowej mogłoby być powtórzone w kilku regionach Algierii.

Strona algierska przyznała, że kwietniowa wizyta przedstawicieli polskich instytutów naukowych towarzyszących ministrowi Sawickiemu, wywarła pozytywny wpływ na dalszy rozwój polsko-algierskiej współpracy w dziedzinie nauki.

Pokłosiem przeprowadzonych wówczas rozmów jest zarówno ta wizyta, jak i rozpoczynająca się dziś (23 lipca br.) wizyta przedstawicieli algierskich instytutów naukowo-badawczych odpowiedzialnych za kwestie upraw roślin.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj