Polska liczy, że dopłaty dla rolników będą szybciej wyrównane

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Bartłomiej Figaj PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
09-10-2019,13:50 Aktualizacja: 09-10-2019,13:57
A A A

- Dzięki temu, że komisarzem rolnictwa w KE będzie Janusz Wojciechowski uzyskaliśmy bardzo silne narzędzie, dzięki któremu będzie można przyśpieszyć proces wyrównania dopłat dla rolników - ocenił Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceszef MSZ.

W PR24 polityk powiedział, że już po pierwszym wysłuchaniu Wojciechowskiego w PE był przekonany, że negatywne komentarze były mocno na wyrost. Tym bardziej, że - jak wskazał - po drugim nasz kandydat został jednogłośnie zaakceptowany.

dopłaty bezpośrednie, wsparcie dla rolnictwa, budżet ue, wspólna polityka rolna, wpr po 2020 roku

Politycy obiecują wyrównanie dopłat. Ale do tego długa droga

Kwestia dopłat unijnych dla rolników była jednym z bloków tematycznych przedwyborczej debaty w TVP. Przedstawicieli komitetów wyborczych są zgodni w tej sprawie, ale droga do ostatecznych ustaleń jest długa. - Jedno jest pewne....

Wiceminister ocenił też, że dzięki temu będzie można przyśpieszyć proces wyrównania dopłat dla rolników". - A jest o co walczyć - podkreślił.

Polityk odniósł się też do słów Radosława Sikorskiego, europosła i byłego ministra spraw zagranicznych, który po pierwszym wysłuchaniu Wojciechowskiego ocenił, że kiedy pytania są takie, jak powinny być, "bo nie jest to ustawione politycznie, widać niestety mierną jakość kandydatów, których rząd wysyła".

- Ze strony Sikorskiego było to zupełnie niepotrzebne wymądrzanie się. Może nie może się pogodzić, że nie ma wpływu na politykę zagraniczną Polski - powiedział wiceminister.

We wtorek odbyło się drugie wysłuchanie Wojciechowskiego w PE. Tym razem dostał zielone światło od koordynatorów grup politycznych komisji rolnictwa PE na stanowisko komisarza UE ds. rolnictwa.

Otwiera mu to drogę do objęcia teki w Komisji Europejskiej, której przewodniczącą będzie Ursula von der Leyen.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj