Podpalacz grasował w nocy. Cała wieś jest w szoku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
13-07-2017,16:20 Aktualizacja: 13-07-2017,16:38
A A A

Zarzut zniszczenia mienia usłyszał 53-letni mężczyzna, który w miejscowości Góra koło Jarocina (woj. wielkopolskie) podpalił stóg z balotów. Poniesione straty właściciel oszacował na 12 tysięcy złotych.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie otrzymał informację o pożarze stogu słomy w miejscowości Góra. Na miejsce natychmiast udali się strażacy oraz policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego.

pożar gospodarstwa, Lubawa, powiat iławski, woj. warmińsko-mazurskie

Dzieci podpaliły gospodarstwo. Straty są olbrzymie

Dwaj 9-latkowie bawiący się zapałkami podpalili stodołę i budynki gospodarcze w Lubawie (powiat iławski, woj. warmińsko-mazurskie). Straty wstępnie oszacowano na 750 tys. zł. Policjanci patrolujący okolice miejscowości zauważyli dym na jednej z...
Okazało się, że ogień bardzo szybko się rozprzestrzenił i zajął znaczną część stogu. Na szczęście zastępom straży pożarnej, które szybko przystąpiły do akcji gaśniczej w porę udało się opanować ogień i zniwelować zagrożenie.

Po ugaszeniu pożaru okazało się, że niemal całkowitemu spaleniu uległo 120 balotów, których wartość właściciel oszacował na 12 tys. zł.

Policjanci po wykonaniu na miejscu oględzin oraz przesłuchaniu świadków wytypowali osobę, która mogła mieć związek z podpaleniem. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo, który wcześniej odgrażał się poszkodowanemu mężczyźnie.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu zniszczenia mienia.  53-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany przyznał się także do innego czynu, a mianowicie kierowania gróźb karalnych wobec właściciela podpalonego stogu (taki zarzut został wobec niego sformułowany przez prokuratora).

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement