Podczas forum porozmawiają o ekspansji handlowej do Azji i Afryki

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
27-02-2019,12:30 Aktualizacja: 27-02-2019,12:36
A A A

W piątek rozpoczyna się II edycja Europejskiego Forum Rolniczego. Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej, odbędzie się w G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa i potrwa do soboty.

Wśród poruszanych tematów będzie m.in. kwestia stanu i perspektyw rozwoju wymiany handlowej towarów i usług rolniczych z krajami pozaeuropejskimi. Od czasu akcesji Polski do Unii Europejskiej eksport produktów rolno-spożywczych z naszego kraju stale rośnie - od 5,2 mld euro w 2004 r. do 27,3 mld euro w 2017 roku.

Europejskie Forum Rolnicze, jasionka, rzeszów, Centrum G2A Arena w Jasionce, phil hogan

Europejskie Forum Rolnicze rozpocznie się od debaty z udziałem Phila Hogana

Zbliża się tegoroczna, II edycja Europejskiego Forum Rolniczego. Jedno z największych wydarzeń w branży rolno-spożywczej odbędzie się w dniach 1-2 marca w Centrum G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Wydarzenie rozpocznie debata na temat...

Jak podkreślają organizatorzy EFR istnieją dalsze możliwości rozwoju wywozu, a szczególnie istotne jest wypracowanie mechanizmów umożliwiających ekspansję właśnie na rynki pozaeuropejskie.

Zdaniem fundacji EFRWP, współorganizatora forum, podjęcie kompleksowych działań łączących sferę dyplomacji i handlu, umożliwi zwiększenie zainteresowania polskimi produktami rolno-spożywczymi w krajach Azji i Afryki oraz stworzy nowe możliwości dla naszych producentów żywności.

- Celem debaty jest nie tylko identyfikacja głównych barier eksportu polskiej żywności, ale także dyskusja o sposobach ich przełamania. Chcemy skupić się na współpracy z Azją i Afryką - mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

- W przypadku Azji nadal istnieje duży deficyt w handlu, a eksport do krajów afrykańskich ma stosunkowo niewielką wartość. Istotnymi zagadnieniami, które chcielibyśmy poruszyć, są również kwestie związane ze strukturą polskiego eksportu, jak np. niski udział produktów wysoko przetworzonych oraz znaczenie dyplomacji w rozwoju handlu zagranicznego - dodaje.  

Patronem Europejskiego Forum Rolniczego jest multiportal agropolska.pl i miesięcznik "Przedsiębiorca Rolny".
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu