Plan rozwoju Polski ma ograniczyć biedę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
07-03-2016,13:40 Aktualizacja: 07-03-2016,14:17
A A A

Poprawa życia Polaków, ograniczenie biedy to najważniejsze zadania do realizacji - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji sesji Narodowej Rady Rozwoju dotyczącej "Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju".

Przedstawiając swój plan Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju zaznaczył, że w ciągu ostatnich lat "najlepszą polityką gospodarczą miał być brak polityki gospodarczej". - Dzisiaj już wiemy, że tak nie jest - dodał.

Najlepszą polityką gospodarczą - jak mówił - jest bardzo skrupulatne, bardzo mądre dostosowywanie parametrów gospodarczych do potrzeb i możliwości gospodarki. Podkreślił, że nowy plan to nowe podejście do polityki gospodarczej.

Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Polski, mateusz morawiecki, jerzy kwieciński

Plan rozwoju Polski będzie gotowy do jesieni

Plan odpowiedzialnego rozwoju, nazywany "planem Morawieckiego" zostanie szczegółowo przygotowany do jesieni - zapowiedział Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju. "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Polski",...

Morawiecki ocenił, że Polska w ciągu ostatnich 25 lat dużo osiągnęła, jednak wiele szans rozwoju zostało zmarnowanych. Nowy plan - zaznaczył wicepremier - powstał w krótkim czasie, a w dokumentach rządowych opracowywana jest obecnie strategia, która zostanie zaprezentowana w ciągu najbliższych 6-8 miesięcy.

Wicepremier zapowiedział także, że w ciągu najbliższych miesięcy zbuduje "program oszczędności narodowej". - Te oszczędności będą budowały naszą perspektywę inwestycyjną - dodał.

Andrzej Duda do najważniejszych zadań zaliczył poprawę życia Polaków, ograniczenie "dramatycznego zjawiska, jakim jest bieda", co - jak powiedział - przyczyni się do rzeczywistej realizacji konstytucyjnej zasady zrównoważonego rozwoju kraju.

- Co także będzie, mam nadzieję, jedną z najważniejszych przesłanek zatrzymania w Polsce młodych ludzi, stworzenia dla nich szansy zawodowej, życiowej w naszym kraju - mówił prezydent.  

W "Planie na rzecz odpowiedzialnego rozwoju" wskazano nowe kierunki działań państwa i nowe impulsy, które mają zapewnić polskiej gospodarce stabilny rozwój w przyszłości. Zgodnie z programem odpowiedzialny rozwój ma się opierać na pięciu filarach: reindustrializacji, rozwoju innowacyjnych firm, kapitale dla rozwoju, ekspansji zagranicznej, zrównoważonym rozwoju społecznym i regionalnym.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement