PiS koncentruje kampanię wyborczą głównie na wsi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
28-07-2019,9:15 Aktualizacja: 28-07-2019,9:52
A A A

- Władza może uczynić znacznie więcej, jeśli rozmawia ze społeczeństwem, dlatego prosimy o aktywność i prosimy o rozmowę - powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Miedznej Murowanej w woj. łódzkim.

W sobotę Jarosław Kaczyński wziął udział w Miedznej Murowanej w Pikniku Rodzinnym #DobryCzasPL.

Podczas spotkania prezes PiS przekonywał, że "władza może uczynić nieporównanie więcej wtedy, jeżeli współpracuje - rozmawia ze społeczeństwem i jeżeli społeczeństwo jest aktywne".

Tadeusz Romańczuk złożył dymisję. Nie jest już wiceministrem rolnictwa

Senator PiS Tadeusz Romańczuk nie jest już sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nasze źródła potwierdzają, że został odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego. - Oficjalna wersja będzie taka, że...

- Dlatego o tę aktywność tak bardzo prosimy i tak bardzo prosimy o tę rozmowę, żebyśmy wiedzieli co jest najpierw a co potem, jakie sprawy należy rozwiązywać szybko, a z jakimi można poczekać - mówił do zgromadzonych prezes PiS.

- Przecież wszystkiego na raz, po tylu latach zaniedbań uczynić się nie da, ale chyba wykazaliśmy w ciągu tych czterech lat, że można zrobić dużo i że można przede wszystkie stworzyć to, co jest podstawą dobrego życia społecznego - narodowego, podstawą demokracji - powiedział Kaczyński, zaznaczając przy tym, że to jest właśnie wiarygodność. - Myśmy obiecali i zrobili - dodał.

- To obiecaliśmy jeszcze w tamtych wyborach, zostało zrobione już stosunkowo dawno - oczywiście jeśli spojrzeć na to w perspektywie tylko tego czterolecia. Teraz były kolejne obietnice i też je realizujemy i też z pewnością przed wyborami będą zrealizowane - zapewnił dodając, że "tak będzie też dalej".

program dla wsi, stabilizacja rynku rolnego, obszary wiejskie, biogospodarka

Ardanowski: tylko PiS ma spójny i precyzyjny program dla wsi

- Tylko PiS ma spójny i precyzyjny program dla polskiej wsi, innego programu nie ma, a lepszego - nie było i nie będzie - zapewnia Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. - To program prowiejski, prospołeczny i prochłopski,...
W jego ocenie ta wiarygodność, to nie jest sprawa różnych akcji społecznych, wielkich transferów społecznych, które PiS wykonuje, których symbolem jest 500 plus. - To jest jeszcze sprawa zaufania - powiedział przypominając, że bez sensu jest akt głosowania, gdy nie dokonuje się tego, co się obiecało.

- To jest wtedy oszustwo, a nie demokracja, a my chcemy prawdziwej demokracji - zaznaczył dodając przy tym, że ta prawdziwa demokracja może być tylko wtedy, gdy istnieje wiarygodność. - My będziemy tej wiarygodności strzegli, strzegli ze wszystkich sił, bo to naprawdę ważne - stwierdził Kaczyński.

Zdaniem szefa PiS te fundamenty są naprawdę ważne, choć muszą się dopiero wzmocnić, "ale już jednak są wybudowane fundamenty takiej prawdziwej polskiej demokracji". - Nie tylko procedur demokratycznych - bo wybory mogą być także w niedemokratycznym kraju - chodzi o to, żeby te wybory o czymś rzeczywiście decydowały i to czynimy - ocenił.

Prezes PiS, który na scenie stał razem z mieszkankami miejscowości ubranymi w ludowe stroje, dziękował za zaangażowanie Kołom Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wszystkim, którzy angażują się w strukturach przykościelnych oraz przez aktywność gospodarczą.

morawiecki, hogan, kosiniak-kamysz, debata, forum rolnicze, wspólna polityka rolna

Morawiecki: Wspólna Polityka Rolna UE musi być kontynuowana i rozwijana

Wspólna Polityka Rolna UE jest jednym z kluczowych elementów polityki państwa polskiego, dlatego zabiegamy, by była ona wzmacniana. WPR musi być nie tylko kontynuowana, ale i rozwijana - podkreślał premier Mateusz Morawiecki podczas...
- Polska tradycja wyrasta ze wsi, różnej wsi - takiej, która jest teraz i tej, której już nie ma, ale stąd wziął się ten fenomen nazywany polskością, a to jest coś niesłychanie ważnego, niesłychanie cennego - mówił Kaczyński.

Podkreślił również, że demokracja to nie tylko Sejm, sejmik wojewódzki czy samorząd gminny, ale również inne "formy demokracji zawodowej", dlatego zaapelował do rolników, aby wzięli udział w niedzielnych wyborach do izb rolniczych.

Zaznaczył przy tym, że w wyborach biorą udział "dobrzy kandydaci - postaraliśmy się o to". - Naprawdę co najmniej dwóch w każdej gminie, a w niektórych więcej. Mówię o tych naszych kandydatach. Warto ich poprzeć, warto umocnić te izby, bo dzięki temu na bardzo wiele praktycznych spraw będzie wpływ - dodał.

Po swoim przemówieniu Kaczyński otrzymał wypalony z płytek ceramicznych obraz Matki Boskiej Trybunalskiej, później rozmawiał bezpośrednio z ludźmi zgromadzonymi na pikniku oraz fotografował się z nimi.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu