Piorun uderzył w dwóch rolników

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
29-05-2020,9:55 Aktualizacja: 29-05-2020,9:58
A A A

Dwaj mieszkańcy gminy Goraj (pow. biłgorajski, woj. lubelskie) zostali przewiezieni do szpitala po tym, jak w miejsce, w którym wykonywali prace polowe, uderzył piorun.

Do zdarzenia doszło 27 maja w miejscowości Wólka Abramowska. Ojciec i syn w wieku 79 i 42 lat przy użyciu ciągnika rolniczego wykonywali tam prace polowe.


pożary w gospodarstwach, janków przygodzki, powiat ostrowski, Olbrachcice, powiat prudnicki,gmina Rokitno,powiat bialski

Piorun uderzył w gospodarstwo. Spłonęły byki

Podczas wtorkowej burzy, która przeszła nad Wielkopolską w jeden z budynków gospodarstw rolnego w Jankowie Przygodzkim (pow. ostrowski) uderzył piorun. W ogniu zginęły zwierzęta. Jak informuje portal wlkp24.info zginęło 15 sztuk bydła...

- W pewnym momencie pogoda bardzo pogorszyła się i zaczął padać deszcz. Panowie wyłączyli silnik maszyny. Gdy jeden z nich wciąż znajdował się w ciągniku, a drugi postanowił schronić się w pobliskim budynku, doszło do wyładowania atmosferycznego - relacjonuje mł.asp. Joanna Klimek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

- Uderzenie pioruna było tak silne, że młodszy mężczyzna został przewrócony na ziemię. Na szczęście obaj zdołali o własnych siłach dotrzeć do domu i wezwać pomoc. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia przetransportowała ich do szpitala - dodaje.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement