Pijany traktorzysta wiózł dzieci w skrzyni. Inny zasłabł za kierownicą

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
28-05-2019,8:50 Aktualizacja: 28-05-2019,8:58
A A A

Pijany traktorzysta przewoził dzieci w skrzyni ładunkowej. Z kolei 49-latek zasłabł za kierownicą i zjechał ze skarpy. Niestety, mimo długiej reanimacji nie udało się uratować życia mężczyzny.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Jeżowej (gm. Ciasna, woj. śląskie), gdzie policjanci z lublinieckiej drogówki zatrzymali do kontroli 42-letniego traktorzystę.

lipno, pijani traktorzyści, Monika Grzelak, kpp lipno, jazda z promilami

Pijany, bez uprawnień i z dzieckiem. Traktorzysta ma kłopoty

Przed sądem będzie odpowiadał 35-letni kierowca ciągnika rolniczego, którego zatrzymali policjanci z lipnowskiej (woj. kujawsko-pomorskie) "drogówki". Był pijany, nie ma prawa jazdy i przewoził 10-letniego chłopca. To...

"W skrzyni ładunkowej przewoził dwoje małoletnich. Okazało się, że był nietrzeźwy (miał ponad 1,5 promila alkoholu), a na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż prawo jazdy stracił wcześniej za jadę na tzw. podwójnym gazie" - informuje Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu.

Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Z kolei w Trzciankach (gm. Janowiec, woj. lubelskie) - jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów - osoba przebywająca nad stawem, zauważyła jadący drogą ciągnik rolniczy, w którym nie było widać kierowcy.

Kiedy maszyna zbliżała się do stawu, mężczyzna zauważył jednak w środku nieprzytomnego kierowcę. Traktor później zjechał z drogi i osiadł na skarpie przed stawem.

Świadek natychmiast wyciągnął nieprzytomnego traktorzystę na zewnątrz i podjął czynności ratunkowe, które następnie kontynuował zespół ratowniczy z karetki pogotowia.

Niestety, mimo długiej reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych prowadzącego maszynę.
 

Poleć
Udostępnij