Pijany traktorzysta uderzył w ciężarówkę. Drugi był poszukiwany

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
23-02-2021,15:00 Aktualizacja: 23-02-2021,15:03
A A A

Policjanci zatrzymali pijanego traktorzystę, który - jak się okazało - był poszukiwany do odbycia kary za uszkodzenie ciała. Inny nietrzeźwy kierowca ciągnika rolniczego doprowadził do zderzenia z ciężarówką.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń stróżów prawa 42-letni mieszkaniec pow. mławskiego (woj. mazowieckie), podróżując w kierunku Szumska, zjechał nagle rolniczą maszyną na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok samochodu ciężarowego marki Volvo.

wypadki z udziałem ciągników rolniczych, pijani traktorzyści, Owsiszcze, gmina Krzyżanowice

Pijany Czech dachował traktorem. Nastolatek doznał urazu głowy

W Owsiszczach (gm. Krzyżanowice, woj. śląskie) kompletnie pijany 66-letni traktorzysta z Czech zjechał z drogi i dachował. Ranny został 16-letni pasażer rolniczej maszyny. Jak wstępnie ustaliła policja kierowca rolniczego ciągnika na drodze...

Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Nie miał za to uprawnień do kierowania.

- Prowadzący ciężarówkę 43-letni mieszkaniec powiatu mławskiego był trzeźwy. Obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala w Mławie, gdzie udzielono im pomocy medycznej - poinformowała asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy mławskiej Komendy Powiatowej Policji.

Nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego zatrzymano także w gminie Kalinowo (pow. ełcki, woj. warmińsko-mazurskie). 36-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Co może dziwić, jechał w kabinie z trzeźwym pasażerem, który był też właścicielem pojazdu.

"W trakcie kontroli okazało się również, że ciągnik nie ma ubezpieczenia OC i nie jest dopuszczony do ruchu. Sam kierowca nie miał uprawnień do kierowania. Ponadto był osobą poszukiwaną do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze uszkodzenie ciała innej osoby" - podali funkcjonariusze z ełckiej KPP.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu śledczego. Wkrótce odpowie także za kierowanie pojazdem po pijanemu.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu