Pijany traktorzysta przyjechał do sklepu po kolejne procenty

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
13-02-2019,19:15 Aktualizacja: 13-02-2019,19:18
A A A

Ponad 3,2 promila miał w wydychanym powietrzu 28-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego (województwo małopolskie), który ciągnikiem rolniczym przyjechał do sklepu po kolejną porcję alkoholu.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym traktorzyście, który miał poruszać się jedną z dróg publicznych na terenie gminy Gręboszów.

pijany traktorzysta, gmina Ludwin, powiat łęczyński, wereszcze, powiat chełmski

Pijany traktorzysta wjechał w dom. Konie zginęły na torach

Dwa niecodzienne zdarzenia odnotowano w weekend w województwie lubelskim. Pijany kierowca ciągnika rolniczego zdemolował cudze posesję, dom i uciekł. Natomiast po potrąceniu przez lokomotywę zginęły cztery konie. Do pierwszego zdarzenia...

Na miejsce natychmiast ruszył patrol. Stróże prawa zatrzymali mocno nietrzeźwego mężczyznę w pobliżu jednego ze sklepów.

"28-latek, stojąc, miał spore problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie wykonane przez funkcjonariuszy wykazało ponad 3,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna przyznał, że spożywał wcześniej alkohol" - relacjonuje dąbrowska KPP.

Jak ustalili mundurowi, mieszkaniec powiatu dąbrowskiego w momencie zatrzymania udawał się do sklepu, by kupić kolejną porcję alkoholu. Zaś ciągnik "pożyczył" bez zgody właściciela.

"Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności. Traktor zabezpieczono i przekazano właścicielowi, którego pouczono o konieczności zabezpieczenia pojazdu przed dostępem osób niepowołanych" - podsumowują policjanci.
 

Poleć
Udostępnij