Pierwsze ogólnopolskie dożynki PSL odbędą się 11 września

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Edyta Roś PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
16-08-2022,9:10 Aktualizacja: 16-08-2022,9:37
A A A

11 września w Gdowie (woj. małopolskie) odbędą się pierwsze ogólnopolskie dożynki Polskiego Stronnictwa Ludowego - poinformował szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. "Pokazujemy, że stoimy na straży tradycji, tożsamości, kultury ludowej i wdzięczności za plony" - dodał.

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że sierpień i wrzesień to okres dożynkowy. Dodał, że politycy PSL - Koalicji Polskiej bardzo licznie uczestniczą w takich wydarzeniach.

Bezzwrotna pomoc finansowa dla samorządów lokalnych

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa udziela samorządom lokalnym bezzwrotnej pomocy finansowej ze środków uzyskanych z gospodarowania mieniem Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Od 1999 r. do połowy 2022 r. udzielił on  bezzwrotnej...
"Sami organizujemy bardzo duże wydarzenie, pierwszy raz w historii 11 września w Gdowie odbędą się ogólnopolskie dożynki PSL" - przekazał lider ludowców. "Rok temu zaczęło to województwo mazowieckie. Dożynki PSL-u na Mazowszu będą już 21 sierpnia w Warce, na które serdecznie zapraszam, a dożynki ogólnopolskie w Małopolsce, w Gdowie 11 września" - dodał.

"Będzie to bardzo duże wydarzenie, reprezentacje z całego kraju, korowód dożynkowy, konkurs wieńców dożynkowych, grupy folklorystyczne. To jest pokazanie, że stoimy na straży tradycji, tożsamości, kultury ludowej, wiejskiej i wdzięczności za plony" - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Zwrócił uwagę, że ten rok jest bardzo trudny dla polskich gospodarzy. "Z uwagi na bardzo wysokie ceny nawozów, złą sytuację rolnictwa, ryzyko zalewem zboża z Ukrainy, ze względu też na informacje na przykład o tym, że do biopaliw nie będzie już potrzebny w takiej ilości polski rzepak, czy polska kukurydza, tylko rządzący chcą kupować węglowodory zza granicy. To jest kompletny zamach na polskie rolnictwo" - ocenił szef PSL.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj