Oszukali rolników przy zakupie trzody chlewnej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (KB) | redakcja@agropolska.pl
12-04-2016,12:10 Aktualizacja: 12-04-2016,13:33
A A A

Na podstawie materiałów zgromadzonych przez leszczyńskich policjantów zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego w wieku 33 i 43 lat podejrzanych o oszustwa przy zakupie trzody chlewnej.

Firma, która padła ofiarą oszustów poniosła straty szacowane na 1,5 mln zł.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili, że do jednej z miejscowych firm pośredniczącej w sprzedaży  trzody chlewnej z zagranicy, zgłosiło się na początku roku dwóch rolników zainteresowanych zakupem dużej ilości świń.

przestępczość, handel zbożem, skup zboża, wielkopolska, leszno, Monika Żymełka

Oszukali rolników na miliony złotych. Skupowali zboże i nie płacili

Na 3 miliony złotych oszacowano straty rolników indywidualnych i podmiotów gospodarczych wynikające z działalności jednej z wielkopolskich firm skupującej zboża. Współwłaściciele zostali już zatrzymani. Przedsiębiorstwo,...

Kontrahenci przez dwa miesiące zakupili około 5,5 tysiąca zwierząt z odroczonym terminem płatności. Deklarowali, że świnie przeznaczą do dalszej, własnej hodowli.

Jeszcze przed pierwszym transportem zwierząt, mężczyźni wpłacili sprzedającemu kilkadziesiąt tysięcy zaliczki wzbudzając jego zaufanie. Wartość zakupionej trzody wyniosła około półtora miliona złotych.

Mundurowi ustalili, że mężczyźni zaraz po otrzymaniu każdej kolejnej partii zwierząt sprzedawali je po zaniżonej cenie. Pieniądze pozyskane z nieuczciwego interesu przeznaczali na spłatę długów związanych z prowadzeniem działalności rolniczej.

Mężczyźni zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania.

Podczas przeszukań zabezpieczono dokumentację dotyczącą sprzedaży zwierząt i materiały świadczące o tym,  że pokrzywdzonych w tej sprawie może być znacznie więcej - informuje KMP w Lesznie.

Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec podejrzanych policyjny dozór, poręczenia majątkowe, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz kontaktowania się pomiędzy sobą i z pokrzywdzonym.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania oszustw znacznej wartości za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj