Organizacje prozwierzęce chcą spotkania z prezydentem ws. "piątki"

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
18-11-2020,7:05 Aktualizacja: 18-11-2020,8:00
A A A

Rozczarowane zapowiedziami prezydenta o wecie dla tzw. piątki dla zwierząt organizacje prozwierzęce chcą się z nim spotkać. Nie wykluczają też protestów.

Długo trzeba było czekać na jednoznaczne stanowisko głowy państwa w sprawie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Ostatecznie Andrzej Duda zabrał głos i zapowiedział, że nie podpisze jej w obecnym kształcie.

To oczywiście spory cios dla organizacji statutowo zajmujących się ochroną praw zwierząt, które wypominają teraz prezydentowi deklaracje, że nigdy nie poprze on rozwiązań, które pogorszą los zwierząt i sygnuje każde oznaczające poprawę tego losu.

piątka dla zwierząt, andrzej duda, rolnictwo, protest rolników

Prezydent o "piątce": nie dopuszczę do wejścia w życie tych przepisów

Absolutnie nie zgadzam się z tą ustawą, zrobię wszystko, by nie dopuścić wejścia jej przepisów w życie; te przepisy zostały źle przygotowane, w złym czasie - oświadczył w piątek podczas zjazdu klubów "Gazety Polskiej"...

- Chcemy spotkania z prezydentem. Jesteśmy bardzo rozczarowani jego słowami. Myślę, że powinien mieć na względzie opinię większości Polaków, którzy w ok. 70 proc. popierają postulaty z "piątki dla zwierząt" - cytuje Radio Zet Cezarego Wyszyńskiego z Fundacji Viva.

Według rozgłośni przedstawiciele organizacji prozwierzęcych nie wykluczają protestów, jeśli projekt upadnie.

Trzeba tu jednak podkreślić, że nie wiadomo jaki to będzie projekt ani co i kiedy ostatecznie trafi na biurko prezydenta. Bo – jak potwierdził na antenie Radia Wrocław Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - projekt "piątki" nie będzie dalej procedowany.

- Trwają według mojej wiedzy prace i analizy w ministerstwie rolnictwa na temat innych rozwiązań legislacyjnych, które zapewniłyby ochronę dla zwierząt - stwierdził Dworczyk.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu