Okradali dom za domem. Wreszcie namierzyli ich policjanci

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
17-07-2017,11:50 Aktualizacja: 17-07-2017,12:15
A A A

Mieszkańcy gminy Wólka oraz Niemce pod Lublinem od listopada zeszłego roku żyli w strachu. Ktoś włamywał się do kolejnych domów, stodół i garaży, kradnąc z nich przedmioty, które później można było łatwo sprzedać. Złodzieje zabierali m.in. kosiarki, kosy spalinowe, piły czy akumulatory samochodowe.

Przestępczy proceder trwał w najlepsze do zeszłego tygodnia, gdy policjanci zatrzymali przestępców.

Siedem zarzutów kradzieży z włamaniem i jedno usiłowanie takiego przestępstwa usłyszeli od mundurowych 29-letni mieszkaniec gminy Niemce oraz jego 38-letni kuzyn.

policja, cielak w audi, mandat, cielak w samochodzie osobowym

Cielak na tylnym siedzeniu audi. Policjanci nie mogli uwierzyć

Nietypową kontrolę drogową przeprowadzili policjanci z Urszulina koło Włodawy (Lubelskie), którzy na tylnym siedzeniu audi zobaczyli... cielaka. 50-letni kierowca tłumaczył że nie miał jak go przewieźć, dlatego zdecydował się na ryzykowną...
Ich łupem padło wiele sprzętów, takich jak kosiarki, kosy spalinowe, glebogryzarka, piła, 9 akumulatorów, a nawet telewizor z anteną i 10 puszek piwa. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 8 tys. zł. Część sprzętów już została odzyskana.

Obydwaj mężczyźni, których policyjna kartoteka w komisariacie w Niemcach liczy co najmniej po kilkanaście stron, postanowili razem dokonywać szeregu włamań. W większości przypadków sprawcy włamywali się do blaszanych garaży, skąd kradli przedmioty, które łatwo i szybko można "upłynnić".

Mężczyźni na koncie mają też włamanie do niezamieszkałego domu, altanki oraz warsztatu samochodowego. Tam z kolei upatrzyli sobie 9 akumulatorów, 10 świec żarowych i 40 wtryskiwaczy.

iława, warmia i mazury, sieczkarnia, kradzież sprzętu rolniczego, złodzieje maszyn rolniczych, policja, przestępczość

Policjanci szukali sieczkarni-widmo. I znaleźli dwa razy!

Dwa razy policjanci szukali wartej ponad ćwierć miliona złotych sieczkarni samojezdnej. Obie próby zakończyły się sukcesem, a mężczyźni, którzy doprowadzili do całego zamieszania usłyszeli już zarzuty. Dyżurny Komendy Powiatowej...
Kryminalni z komisariatu w Niemcach pracujący od jakiegoś czasu nad sprawą mieli podejrzenia, że za tymi przestępstwami może stać rodzinny duet. Nie mylili się. Zaledwie dwa dni po ostatnim włamaniu, stróże prawa zatrzymali jednego z nich. Drugi wpadł w ich ręce następnego dna.

Obydwaj usłyszeli zarzuty siedmiu kradzieży z włamaniem i jedno usiłowanie. Młodszy z zatrzymanych wszystkie zarzuty usłyszał w recydywie. Policjanci od obu zatrzymanych na poczet przyszłych kar zabezpieczyli pieniądze w kwocie po 1,5 tys. zł.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli zaś osoba popełnia takie przestępstwo w warunkach recydywy, może pójść do więzienia nawet na 15 lat.

Poleć
Udostępnij