Ogień strawił setki hektarów zbóż

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
01-07-2019,8:45 Aktualizacja: 01-07-2019,8:51
A A A

Wielkopolscy strażacy w niedzielę po południu mieli ręce pełne roboty. W upale zmagali się z trzema wielkimi pożarami, w których na szczęście nikt nie ucierpiał.

Nawet 200 ha zboża i ścierniska mogło spłonąć w okolicach wsi Dusina i Malewo (pow. gostyński). Z ogniem walczyło tam 28 zastępów m.in. z Kościana, Leszna i Krotoszyna. Pożar był gaszony także z powietrza.

pożar chlewni, tuczniki zgineły w pożarze, Nowe Szepietowo Podleśne, powiat wysokomazowiecki, podlasie

605 tuczników zginęło w pożarze chlewni

W miejscowości Nowe Szepietowo Podleśne (pow. wysokomazowiecki, woj. podlaskie) z dymem poszła chlewnia. Mimo szybko rozpoczętej akcji ratowniczej nie udało się uratować tuczników. Zgłoszenie o pożarze do dyżurnego wysokomazowieckiej straży...

Sławomir Brandt, rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej powiedział TVP Info, że ratownikom udało się obronić przed ogniem pobliski zakład produkcyjny i stację benzynową.

Kolejnych kilkadziesiąt hektarów (według wstępnych ustaleń 70) zboża spłonęło w Konarzewie (pow. poznański). Do walki z ogniem stanęło 19 strażackich zastępów.

Jakby tego było mało ogień pojawił się również w hali o powierzchni 1 tys. m kw. na terenie zakładów mięsnych w miejscowości Siedlec (pow. wolsztyński).

Tam do walki z żywiołem skierowano ponad 20 zastępów. W środku znajdowało się 11 samochodów dostawczych i jeden osobowy, które poszły z dymem.

- Na szczęście we wszystkich pożarach nikt nie został ranny - powiedział rzecznik.
 

źródło: TVP Info

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement