Oferował wirtualne maszyny rolnicze. Recydywista od razu pojechał do aresztu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
28-11-2022,10:00 Aktualizacja: 28-11-2022,10:07
A A A

Wystawiał do sprzedaży w internecie m.in. maszyny rolnicze, których nie posiadał. Pobierał zaliczki i znikał jak kamfora. Policjanci zatrzymali 33-latka, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Mężczyznę podejrzanego o dokonanie kilkudziesięciu oszustw internetowych zatrzymali funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu (woj. lubuskie). Udało się to, mimo że mieszkaniec gminy Iłowa się ukrywał.

policja, sąd, oszustwo

Oferowali ciągniki i przyczepy. Maszyny okazały się jedynie wirtualne

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko trzem osobom trudniącym się oszustwami internetowymi. Młodzi mężczyźni oferowali do sprzedaży m.in. ciągniki rolnicze i przyczepy leśne. Transakcje kończyły się na wpłaceniu zaliczek przez kupujących....

- 33-latek za pomocą portali internetowych dokonywał oszustw. Wystawiał na sprzedaż maszyny rolnicze, samochody oraz inne przedmioty, których nie posiadał i nie zamierzał sprzedać. Za każdym razem mechanizm był taki sam, kiedy kupujący wyraził chęć zakupu, "sprzedający" prosił o wpłacenie 10 proc. zaliczki, a następnie po otrzymaniu pieniędzy kontakt z nim się urywał. Mężczyzna do tego celu używał rachunków bankowych założonych na tak zwane "słupy" - opisuje sprawę sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko z żagańskiej KPP.

Póki co, zatrzymany usłyszał 30 zarzutów, a ustalona kwota, jaką zdobył w wyniku przestępstwa, to ponad 30 tysięcy złotych. Liczby te mogą szybko zmienić się, ponieważ nadal ustalane są kolejne osoby, które w podobny sposób straciły pieniądze.

- Mężczyzna w przeszłości dwukrotnie odsiadywał wyrok pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Można powiedzieć, że oszustwa internetowe były jego sposobem na życie. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, decyzją sądu, 33-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące - informuje Szlachetko.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu