Nocą kradł krzewy borówki. Wpadł przy kontroli drogowej

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
13-06-2024,9:20 Aktualizacja: 13-06-2024,15:47
A A A

Z plantacji na Mazowszu skradziono krzewy borówki amerykańskiej. Sprawca został zatrzymany. Jak się okazało, 43-latek miał już wówczas status poszukiwanego do odbycia kary więzienia.

W miniony wtorek (11 czerwca) funkcjonariusze z „drogówki” Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach (woj. mazowieckie) zatrzymali na ternie gminy Promna do kontroli drogowej volkswagena. Kierujący tym pojazdem 43-latek miał „na koncie” sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a jednocześnie był poszukiwany celem odbycia zasądzonej za swoje postępki kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

- W trakcie wykonywania czynności ustalono że mężczyzna ten jest sprawcą kradzieży krzewów borówki amerykańskiej z plantacji w gminie Promna. W nocy dokonał on kradzieży 30 sztuk krzewów o łącznej wartości 850 zł. Mężczyzna został zatrzymany i po usłyszeniu zarzutów osadzony w policyjnym areszcie. Przyznał się do kradzieży, a właściciel odzyskał utracone krzewy - informuje asp. Joanna Golus, oficer prasowy białobrzeskiej KPP.

43-latek będzie odpowiadał przed sądem. Za oba przestępstwa, czyli kradzież oraz złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdem, grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Poleć
Udostępnij