Nieletni motocyklista uderzył w rozrzutnik i zmarł w szpitalu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
19-05-2017,11:05 Aktualizacja: 19-05-2017,11:48
A A A

Policja odnotowuje coraz więcej tragicznych zdarzeń z udziałem maszyn rolniczych. Jeden rolnik przeżył w krótkim czasie dwa wypadki - najpierw podczas pracy w lesie, a później gdy jechał ciągnikiem po pomoc. Inny gospodarz był uczestnikiem tragedii, w której zginął motocyklista.

Do tego ostatniego wypadku doszło w miejscowości Gałkowice Stare w Łódzkiem. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z radomszczańskiej Komendy Powiatowej Policji wynika, że 17-letni motocyklista na prostym odcinku drogi nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w jadący przed nim rozrzutnik obornika podczepiony do ciągnika rolniczego.

wypadki w rolnictwie, wypadki, krus, choroby zawodowe, W&W Consulting

Wypadków mniej, ale ginie coraz więcej osób. Wielu tragedii można uniknąć

Rolnictwo łączy tak naprawdę kilka profesji. Jedna osoba kieruje ciężkimi pojazdami, wykonuje prace na wysokości, pracuje przy zwierzętach. Nic dziwnego zatem, że praca w gospodarstwie jest bardzo niebezpieczna. Według najnowszych danych KRUS aż...

- Motocyklista został przewieziony do bełchatowskiego szpitala, gdzie na skutek odniesionych rozległych obrażeń ciała zmarł. Kierowca ciągnika był trzeźwy. Uczestnicy tego zdarzenia to mieszkańcy gminy Kamieńsk - poinformowali mundurowi, którzy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku.

Dwa groźne zdarzenia w krótkim odstępie czasu przeżył natomiast rolnik z okolic miejscowości Pludry (pow. oleski, woj. opolskie).

Trzy zespoły strażaków-ochotników zostały wysłane do wypadku ciągnika rolniczego z przyczepką, który znalazł się w rowie.

Traktorzysta prawdopodobnie zasłabł z powodu odniesionej wcześniej rany na nodze, jakiej doznał podczas prac w lesie (przypuszczalnie przy pomocy pilarki łańcuchowej).

Ranny mężczyzna próbował dojechać do domu, ale pomocy musiała udzielić mu załoga wezwanej karetki pogotowia ratunkowego.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement