Narodowa Wystawa Rolnicza na 100-lecie odzyskania niepodległości

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Rafał Pogrzebny PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
09-10-2018,10:05 Aktualizacja: 09-10-2018,10:13
A A A

Organizowana w Poznaniu Narodowa Wystawa Rolnicza uświetni na przełomie listopada i grudnia obchody 100-lecia niepodległości. Organizatorem przedsięwzięcia, które odbędzie się na Międzynarodowych Targów Poznańskich, jest resort rolnictwa.

Jak poinformowało Centrum Prasowe MTP, wystawa ma mieć charakter przeglądu współczesnych osiągnięć agrotechniki, będzie też pokazem tradycji i dziedzictwa polskiej wsi. Wydarzenie trwać będzie od 30 listopada do 2 grudnia.

bataliony chłopskie, Straż Chłopska, Chłostra, jan józef kasprzyk, powązki

Uczczono 78. rocznicę powstania Batalionów Chłopskich

- Żołnierzom Batalionów Chłopskich należy się szczególny szacunek, szczególna wdzięczność, po latach zapomnienia, po latach upokorzeń - mówił minister Jan Józef Kasprzyk w Warszawie podczas uroczystości z okazji...

Wystawa będzie zlokalizowana w dwóch pawilonach. W jednym znajdzie się ekspozycja urządzeń, technologii i maszyn rolniczych oraz wystawa Muzeum Rolnictwa ze Szreniawy. Swoją ofertę pokażą spółki Skarbu Państwa zajmujące się nasiennictwem i hodowlą oraz polskie gospodarstwa agroturystyczne.

W drugim pawilonie zaprezentowane będą zwierzęta z polskiej hodowli, w tym polskie rasy koni i kuców.

Cytowany w komunikacie prasowym minister Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest doskonałą okazją do zaprezentowania historii i tradycji polskiej wsi i obszarów wiejskich.

Szef resortu podkreślił, że należy przywracać pamięć o roli rolników w odzyskaniu niepodległości, zaś bez znajomości korzeni trudno budować przyszłość. - Narodowa Wystawa Rolnicza będzie na tle historii przedstawiać koncepcję współczesnej wsi, charakteryzującą się nowoczesnością, wielowarstwowością i szybkim rozwojem - powiedział polityk.

Jak dodał, to naturalne, że Międzynarodowe Targi Poznańskie, których historia sięga 1921 roku, są wprost predystynowane do realizacji tego przedsięwzięcia ze względu na wieloletnie zaangażowanie i doświadczenie w organizacji targów skierowanych do sektora rolno-spożywczego.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj