Nabór się zakończył. Co dalej z odpadami z gospodarstw?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
24-04-2023,9:30 Aktualizacja: 24-04-2023,9:32
A A A

Ministerstwo Klimatu i Środowiska odniosło się do wystąpienia w sprawie zagospodarowania odpadów w postaci folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów oraz opakowań po nawozach i typu Big Bag.

Chodzi o wniosek samorządu rolniczego o zwiększenie dofinansowania do zagospodarowania odpadów z gospodarstw rolnych w ramach programu priorytetowego pn. Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej oraz o rozszerzenie zakresu rodzajów odpadów objętych dofinansowaniem w ramach tego programu. Wnioskodawcy postulowali poszerzenie tego katalogu o opony od maszyn rolniczych.

Resort podkreślił w odpowiedzi, że w związku z faktem, iż nabór wniosków w ramach ww. programu priorytetowego skończył się 31 marca 2023 r., nie ma obecnie możliwości dokonania w nim zmian.

„Niemniej jednak uprzejmie informuję, że z informacji uzyskanych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynika, iż po zakończeniu (wspomnianego – red.) naboru, przeprowadzona zostanie szczegółowa analiza poziomu zrealizowanych wypłat na pokrycie kosztów poniesionych na usunięcie 1 Mg odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach oraz typu Big Bag. Zbadany zostanie problem zagospodarowania opon rolniczych oraz wprowadzone zostaną ewentualne zmiany w warunkach finansowania w kolejnym naborze w ramach ww. programu priorytetowego” – zapowiedział Robert Chciuk, dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

Poleć
Udostępnij