Na Opolszczyźnie miliony pójdą na lokalne drogi i meliorację

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
26-04-2016,10:35 Aktualizacja: 26-04-2016,11:15
A A A

Zarząd Województwa Opolskiego podzielił między wnioskujące o wsparcie samorządy pięć milionów złotych, które zostaną przeznaczone na ochronę gruntów rolnych.

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego pprzypomina, że nabór wniosków o dofinansowanie odbył się w grudniu ubiegłego roku. Z gmin i powiatów wpłynęły wówczas 43 wnioski - 36 na budowę i przebudowę dróg, 6 na zakup sprzętu informatycznego i oprogramowania do prowadzenia spraw ochrony gruntów rolnych, zaś ostatni dokument został negatywnie zweryfikowany.

szlak konny na opolszczyźnie, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, miłośnicy koni

Na Opolszczyźnie ma powstać szlak konny

Miłośników koni i turystów szukających aktywnego wypoczynku chcą przede wszystkim przyciągnąć przedstawiciele województwa opolskiego, którzy realizują oryginalne przedsięwzięcie. O powstaniu opolskiego szlaku konnego...

Władze Opolszczyzny zdecydowały ostatecznie, że kwotą 4,9 mln zł dofinansowanych zostanie 30 zadań drogowych oraz 4 przedsięwzięcia polegające na zakupie sprzętu informatycznego (90,4 tys. zł).

Sześć wniosków związanych z infrastrukturą drogową trafiło na listę rezerwową. - Są duże szanse, że będą dofinansowane z oszczędności przetargowych - zapowiada Antoni Konopka, wicemarszałek woj. opolskiego.

Wśród gmin, które otrzymają najwyższe dofinansowanie są m.in. Wołczyn (500 tys. na budowę drogi w miejscowości Bruny), Reńska Wieś (315 tys. zł na budowę drogi w Mechnicy) i Dobrodzień (280 tys. zł na budowę dróg w Ligocie Dobrodzieńskiej i Warłowie).

Z powiatów wnioskujących o dotacje na zakup sprzętu informatycznego i oprogramowania dofinansowanie przyznano: opolskiemu, nyskiemu, głubczyckiemu i prudnickiemu. Na liście rezerwowej oczekują powiat krapkowicki i miasto Opole.

Wicemarszałek Konopka poinformował także, że z rezerwy resortowej oraz budżetu państwa województwo opolskie dostało 13,3 mln złotych na konserwację wałów przeciwpowodziowych i rowów melioracyjnych. Za te pieniądze będzie można wykonać roboty na rowach o długości 1000 km i skosić trawy na wszystkich wałach.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj