Minister nie ekscytuje się bardzo rekonstrukcją rządu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
15-09-2020,10:25 Aktualizacja: 15-09-2020,10:34
A A A

To relacje między PiS a koalicjantami zdecydują o liczbie ministerstw. Resort rolnictwa jednym z kluczowych, może nawet zostać rozbudowany do takich rozmiarów jak w innych krajach UE, czyli powiększone o rybołówstwo, łowiectwo - mówi minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Szef resortu rolnictwa pytany przez "Super Express", czy po planowanej na jesień rekonstrukcji rządu zostanie w Radzie Ministrów odparł, że na razie rozmowy dotyczą nie stanowisk, ale właśnie relacji między PiS a koalicjantami.

jan krzysztof ardanowski, dymisja ministra rolnictwa,

Dymisja ministra rolnictwa możliwa szybciej niż planowano

Jan K. Ardanowski popadł w ostry konflikt nie tylko z Jarosławem Kaczyńskim, ale również premierem Mateuszem Morawieckim, co może przyspieszyć jego odejście z rządu. Chodzi o projekt ustawy dotyczący m.in. zakazu hodowli zwierząt futerkowych...

Jak podkreślił, to one zdecydują o liczbie ministerstw. Zdaniem ministra resort rolnictwa jest jednym z kluczowych i może nawet zostać rozbudowany do takich rozmiarów jak w innych krajach UE, czyli powiększone o rybołówstwo, łowiectwo.

- Samą rekonstrukcją zaś tak bardzo się nie ekscytuję. To nie jest tak, że nie śpię po nocach, zaciskając zęby - powiedział, zaznaczając, że jemu najbardziej zależy na realizowaniu wiejskiego programu rolnego, którego jest współautorem.

Polityk podkreślił, że rolnicy muszą mieć przekonanie, że minister jest ich sojusznikiem. - Jeżeli nie będą tego czuli, to mogą zareagować niechętnie na przemiany na wsi, a one muszą zachodzić - przekonywał.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj