Minister klimatu: jest wstępna zgoda Brukseli, by w Polsce nie został wprowadzony podatek od pojazdów spalinowych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
15-05-2024,10:35 Aktualizacja: 15-05-2024,10:36
A A A

Jest wstępna zgoda Brukseli, by w Polsce nie został wprowadzony podatek od samochodów spalinowych - poinformowała w środę minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.

Minister, zapytana w Radiu ZET, czy jest zgoda Brukseli na niewprowadzenie w Polsce podatku spalinowego, odpowiedziała: "Jest zgoda Brukseli wyrażona w prenegocjacjach, potem wprowadzona do dokumentu, który formalnie zostanie zaakceptowany na dalszym etapie".

Pod koniec kwietnia tego roku minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska Nałęcz zapowiedziała, że podatek od aut spalinowych w Polsce nie zostanie wprowadzony.

"Nie będzie podatku od samochodów spalinowych. Przyjmujemy zupełnie inną logikę, logikę dopłat, czyli logikę zachęty, a nie logikę kary. Dopłat dla tych, którzy zechcą kupić samochody elektryczne" - mówiła wtedy Pełczyńska-Nałęcz.

Zapowiedziała też wprowadzenie dopłat do samochodów elektrycznych "ze średniej półki". Jak mówiła, szczegóły programu dopłat opracuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Poleć
Udostępnij