Minister apeluje do samorządów: nie zamykajcie targowisk i bazarów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-03-2020,8:05 Aktualizacja: 26-03-2020,8:08
A A A

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa zaapelował do samorządów o niezamykanie targowisk i bazarów. - Są to miejsca pracy dla wielu rodzin i zbytu produktów rolnych w okresie, gdy zamknięte są restauracje i bary - wskazał.

- W trosce o umożliwienie konsumentom dostępu do dobrej, polskiej żywności, zachowanie bytu rolników i sprzedawców apeluję do samorządów o niezamykanie targowisk i bazarów. Uważajmy na siebie i innych, ale też wspierajmy się - powiedział polityk.

tarcza antykryzysowa, epidemia koronawirusa, jan krzysztof ardanowski, zawieszenie składek na KRUS

Rolnicy będą zwolnieni ze składki do KRUS

Z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy, pierwszą pomocą dla rolników, która uzyskała zgodę rządu, jest zwolnienie ze składek KRUS, analogicznie jak to ma miejsce w przypadku ZUS - poinformował minister Jan Krzysztof Ardanowski. Szef...

Jak czytamy na stronie ministerstwa rolnictwa, "wdrożone w życie przepisy, ograniczające przebywanie poza miejscem zamieszkania, dopuszczają możliwość robienia zakupów spożywczych i dotarcie do pracy".

Minister zwraca uwagę, że targowiska i bazary to miejsca pracy wielu osób i ich rodzin, także miejsca sprzedaży produktów rolnych. A obecnie rolnicy mają ograniczony zbyt z powodu zamknięcia barów, restauracji czy stołówek.

- Żywności mamy pod dostatkiem. Dajmy szansę nam wszystkim: produkującym, sprzedającym i konsumentom. Przestrzegajmy jednak podstawowych zasad, które opublikował w środę na swojej stronie Główny Inspektor Sanitarny - zaapelował Ardanowski.

Minister zwraca uwagę na odpowiedzialność społeczeństwa, które w zdecydowanej większości przestrzega wszystkich przepisów związanych z postępowaniem w czasie epidemii koronawirusa.

"Dlatego też uważa, że przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i bezwzględnego przestrzegania zaleceń GIS możliwe jest zachowanie miejsc pracy, rolniczych dochodów i zaopatrzenia mieszkańców" - napisał resort rolnictwa w komunikacie.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement