Miłośników wina czeka prawdziwe święto

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
10-11-2016,13:45 Aktualizacja: 10-11-2016,14:29
A A A

11 listopada miłośników lubuskiego wina czeka wydarzenie, jakiego w naszym regionie jeszcze nie było - zapowiada Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze. Tego dnia w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze odbędzie się I Święto Lubuskiego Młodego Wina.

W Centrum odbędzie się spotkanie z blisko dwudziestoma regionalnymi winiarzami, którzy zaprezentują wszytko to, co oferują ich winnice. - To świetna okazja do podsumowania kolejnego udanego winiarskiego roku i działalności naszego Centrum - powiedziała Elżbieta Polak, marszałek woj. lubuskiego.

francja, wino, winogrono, zbiory winogron, winobranie

We Francji zbiorą mniej winogron. Ale wino ma być pyszne

Chłodna, deszczowa wiosna z późnymi przymrozkami oraz gwałtowne letnie burze i grad mocno zaszkodziły francuskim winnicom. Niektóre straciły ponad połowę owoców. Szczęśliwie długie, gorące i suche lato poprawiło jakość...

Lubuscy winiarze nie marnują czasu i część z nich już może pochwalić się młodym winem. Po okresie zbiorów rozpoczyna się praca w piwnicach. Według organizatorów imprezy lubuskie wina są coraz lepsze, o czym świadczy m.in. fakt, że wiele z nich każdego roku zdobywa nagrody na prestiżowych i międzynarodowych konkursach.

- Ten rok pokazał, że nasze winnice wzbudzają zainteresowanie wielu turystów, a codzienna działalność Centrum ma wpływ na wzrost zainteresowania tym zjawiskiem. Spotkanie będzie doskonałą okazją do podsumowania działalności i pokazania, jak bardzo potrzebna była placówka, która kompleksowo promuje winiarstwo w regionie - zaznaczyła marszałek.

Podczas piątkowej imprezy w Zaborze odbędą się wykłady, prelekcje i degustacje, także tradycyjnie podawanej w tym dniu gęsiny. Każda pełnoletnia osoba, która tego dnia odwiedzi Centrum będzie miała możliwość wziąć udział w degustacjach trunków powstających w województwie lubuskim. Impreza rozpocznie się o godz. 15 i potrwa do 20.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
Advertisement
Advertisement