Miliony paczek żywnościowych i posiłków trafiło do potrzebujących

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: KOWR, (em) | redakcja@agropolska.pl
17-04-2019,14:30 Aktualizacja: 17-04-2019,14:36
A A A

6,7 mln paczek żywnościowych i 1,7 mln posiłków do ponad 1,3 mln osób zakwalifikowanych do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

W ramach akcji najbardziej potrzebujący otrzymują nieodpłatnie paczki z żywnością, pełnowartościowe posiłki, a także mogą brać udział w warsztatach i szkoleniach, których celem jest włączenie ich do społeczności lokalnych i poprawa sytuacji życiowej.

podwójne standardy żywności, paluszki rybne Iglo, sprite, jakość żywności

Nie będzie podwójnych standardów jakości żywności. Jest porozumienie

Polska jest zadowolona z porozumienia krajów Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego w sprawie likwidacji podwójnych standardów jakości żywności na terenie Wspólnoty. Sprawa ta od wielu lat budzi sporo emocji. To...

W minionym roku w realizację projektów zaangażowane były cztery organizacje partnerskie o zasięgu ogólnopolskim lub ponadregionalnym: Federacja Polskich Banków Żywności (FPBŻ), Caritas Polska, Polski Komitet Pomocy Społecznej (PKPS) oraz Polski Czerwony Krzyż (PCK) - informuje Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa.

Prowadziły dystrybucję pomocy żywnościowej oraz działania towarzyszące przez partnerskie organizacje regionalne (OPR) i lokalne (OPL). Do ich magazynów wykonawcy dostarczyli blisko 64 tys. ton artykułów spożywczych.

W 2018 roku organizacje partnerskie przeprowadziły ponadto ok. 8,5 tys. działań towarzyszących, w których uczestniczyło łącznie ponad 151 tys. osób korzystających z pomocy żywnościowej.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement