Mężczyzna reanimowany po przygnieceniu przez ciągnik rolniczy. Jako pierwszy ruszył na pomoc inny traktorzysta
Do szpitala trafił mężczyzna, który został przygnieciony wywróconym ciągnikiem rolniczym. W miejscu wypadku toczyła się walka o przywrócenie mu czynności życiowych.
Do szpitala trafił mężczyzna, który został przygnieciony wywróconym ciągnikiem rolniczym. W miejscu wypadku toczyła się walka o przywrócenie mu czynności życiowych.
Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (14 maja) w obrębie miejscowości Giże (pow. olecki, woj. warmińsko-mazurskie). Po zgłoszeniu o nim, wysłano tam służby ratunkowe.
- Po rozpoznaniu kierujący działaniami ratowniczymi ustalił, iż podczas prac rolniczych wykonywanych na polu, ciągnik rolniczy przewrócił się, przygniatając kierującego pojazdem. Świadek zdarzenia, za pomocą drugiego ciągnika wyposażonego w „tur”, podniósł przewrócony pojazd i rozpoczął udzielanie pierwszej pomocy. Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy przejęli poszkodowanego i kontynuowali resuscytację krążeniowo-oddechową. Po uzyskaniu oznak życia u poszkodowanego, zespół ratownictwa medycznego przetransportował go do placówki medycznej - relacjonuje st. asp. Tomasz Cichocki, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Olecku.
Na miejscu byli policjanci. Wyjaśniają oni przyczyny i okoliczności zdarzenia, w wyniku których ciężkich obrażeń doznał 61-letni operator ciągnika rolniczego.
- Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Poinformuj nas o tym! Czekamy: redakcja@agropolska.pl
-
Rynek zbóż. Ceny wciąż niskie, producenci mają konkretne rozwiązania
-
Zarządzanie obiektami stawowymi Zasobu WRSP przez KOWR – zasady i praktyka
-
Podpalona stodoła i auta w gospodarstwie. Kwartet stanie przed sądem
-
Skoda uderzyła w ciągnik z siewnikiem. Maszyna wywrócona do rowu, kierowcę zabrał śmigłowiec LPR
-
Metanol zastopowany. Ukraińską cysternę wysłano na wyznaczony parking
-
Wywrócona ciężarówka z zbożem. Ziarno wysypało się na pole
-
Rynek warzyw. Ceny w sklepach nawet ponad dziesięć razy wyższe niż w skupach
-
Ptaki wyrządzają rolnikom duże szkody. Co z rekompensatami?
-
Poszukiwany listem gończym za kierownicą ciągnika




-
29-09-2025,19:00
Agro Show 2025 w obiektywie RPT
-
24-09-2025,10:45
Kolba na wypasie. Dni Pola 2025 za nami
-
23-09-2025,12:10
Kuhn na Agro Show 2025: rekordowe wzrosty sprzedaży i 12 nowości produktowych
-
18-09-2025,10:30
Młodzi fitterzy z Polski z dużym sukcesem w Young Breeders School
-
17-09-2025,13:40
Prefabrykowana tuczarnia z kompleksowym wsparciem Agri Plus
-
14-09-2025,10:30
25 robotów udojowych w Cieszymowie. Zdjęcia
-
06-08-2025,9:30
Ceny świń w Polsce nadal są niższe niż w Niemczech. Czy nastąpi wyrównanie...
-
30-06-2025,9:50
Trzecie wydanie "Hoduj z Głową Bydło" w 2025 roku. Wideo
-
25-04-2025,10:55
Drugie wydanie "Hoduj z Głową Świnie" w 2025 roku. Wideo
-
22-04-2025,10:45
Drugie wydanie „Hoduj z Głową Bydło” w 2025 roku. Wideo
-
20-02-2025,19:45
Pierwsze wydanie "Hoduj z Głową Świnie" w 2025 roku
-
18-02-2025,8:40
Pierwsze wydanie „Hoduj z Głową Bydło” w 2025 roku