Ludowcy krytykują rząd. Nie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rolników

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Edyta Roś PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
21-07-2021,9:20 Aktualizacja: 21-07-2021,9:22
A A A

Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rolników; nie potrafi stworzyć odpowiedniego funduszu odszkodowawczego dla rolników - podkreślili posłowie PSL.

Dariusz Klimczak podkreślił na konferencji prasowej w Sejmie, że rolnicy, którzy protestowali we wtorek w Srocku mają kłopot nie tylko z ASF, :ale z rządem PiS, który nie wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom".

protesty rolników, blokada dróg, agrounia, walka z asf w Polsce, Srock

AGROunia rozpoczęła wojnę o wieś

W Srocku (pow. piotrkowski, woj. łódzkie) odbył się protest AGROunii. Demonstrujący jeździli ciągnikami i spowalniali ruch na dk 12 nr, dk 91 oraz S 8. - Mówimy temu rządowi: wara od rolników - powiedział Michał Kołodziejczak,...

- ASF w Polsce jest od 6-7 lat. I rząd doprowadził nie tylko do tego, że zaraza rozlała się po całym kraju, ale przede wszystkim nie potrafi stworzyć odpowiedniego funduszu odszkodowawczego dla rolników - powiedział.

Polityk przypomniał, że PSL przedstawiło projekt ustawy o Funduszu Wzajemnej Pomocy w Stabilizacji Dochodów Rolniczych. - Skoro jest rozwiązanie legislacyjne, skoro są pieniądze, to dlaczego z nich nie zrobić użytku i ulżyć tym rolnikom, których majątek jest zagrożony? - pytał Klimczak.

Według niego, statystyki mówią jasno, że odkąd rządzi PiS, to 100 tys. gospodarstw w Polsce zostało zlikwidowanych.

- To nie jest sytuacja jednostkowa, jedno wydarzenie po którym upadały gospodarstwa, ale to jest sytuacja ciągła - powiedział poseł ludowców.

Zdaniem Stefana Krajewskiego, minister rolnictwa Grzegorz Puda "dawno abdykował" i nie podejmuje ważnych tematów. - Karygodne jest to, że minister konstytucyjny nie pojawia się na posiedzeniach komisji rolnictwa, tylko wysyła swoich sekretarzy, podsekretarzy - podkreślił poseł PSL.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!