Lubuskie będzie się promować w Berlinie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
14-01-2015,14:00 Aktualizacja: 14-01-2015,14:33
A A A
Lubuskie po raz ósmy zaprezentuje się podczas największych na świecie targów żywności i rolnictwa Zielony Tydzień, które w piątek rozpoczną się w Berlinie i potrwają do 25 stycznia. Region i swoje produkty będzie promowało tam 17 wystawców. 
 
- Województwo lubuskie w tym roku zaprezentuje swoje unikatowe regionalne wyroby wytwarzane od lat wedle oryginalnych receptur - poinformował PAP Michał Iwanowski, rzecznik Zarządu Województwa Lubuskiego.
 
Na stoisku regionu o pow. 50 m kw. na zwiedzających czekać będą produkty piekarnicze, ciasta oraz chleby, a także wędliny, wyroby z dzika, miody (m.in. lawendowe), pierogi oraz wiele innych produktów regionalnych. Przewidziano także warsztaty rzeźbiarskie. W tym roku na targach będzie się prezentować 17 wystawców z Lubuskiego.
 
- Dzięki udziałowi w dotychczasowych edycjach imprezy, wielu producentów rolnych z Lubuskiego kooperuje z partnerami zagranicznymi - powiedział Wojciech Kozieja, dyrektor Departamentu Rolnictwa, Środowiska i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego.
 
Przykładem są dwie grupy producentów z rejonu Wschowy: Alium oraz Polan. Ta pierwsza wysyła obieraną cebulę do Francji i Niemiec, a ta druga sprzedaje sałatę, ziemniaki, cebulę i kapustę do Niemiec, Rosji i na Białoruś.
 
Z niemieckimi partnerami kooperują także Browar Witnica oraz Łużyckie Praliny, produkujące m.in. cenione w Niemczech marcepany.
 
- Finansowanie regionalnego stoiska na targach odbywa się z funduszy europejskich w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich - dodał Iwanowski.
 
"Die Internationale Grüne Woche", czyli Międzynarodowy Zielony Tydzień to największe na świecie targi rolnictwa, żywności i ogrodnictwa, które odbywają się co roku w styczniu na terenie Targów Berlińskich.
 
W tym roku odbędzie się jubileuszowa - 80 edycja tej imprezy. Przez 10 dni na 124 tys. m2 swoją ofertę przedstawią wystawcy z ponad 70 krajów.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu