Leśnicy apelują o ostrożność. Wygłodniała wataha atakuje owce

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
28-11-2018,15:10 Aktualizacja: 28-11-2018,15:19
A A A

Lasy Państwowe ostrzegają przed wilkami w małopolskich lasach. W ostatnich dniach odnotowano przypadki, kiedy wygłodniała wataha zaatakowała owce w Stryszawie (powiat suski).

Nadleśnictwo w Suchej Beskidzkiej przyznało we wtorek, że 23 października i 16 listopada pracownicy otrzymali zgłoszenia telefoniczne o wyrządzonej szkodzie przez drapieżniki wśród owiec - podaje portal wadowice24.pl

bobry, wilki, warmia i mazury, RDOŚ w olsztynie, Justyna Januszewicz, szkody wyrządzane przez zwierzęta

Ogrodzenia mają zatrzymać bobry i wilki. Wyrządzają zbyt duże szkody

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie sfinansuje zakup ogrodzeń do zabezpieczenia upraw leśnych i stawów rybnych przed bobrami oraz wykonania kwater chroniących bydło przed wilkami na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. Justyna...

- W Stryszawie zagryziona została jedna owca, natomiast w Grzechyni jedna zagryziona i cztery zranione. W obu przypadkach spisane zostały protokoły oględzin szkody wyrządzonej w odniesieniu do zwierząt, które na podstawie porozumienia z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Krakowie zostały tam przesłane do oszacowania szkody i wypłaty odszkodowań - mówi Małgorzata Murańska z Nadleśnictwa Sucha.

Leśnicy zaapelowali, by zachować ostrożność w lasach oraz zgłaszać przypadki obecności wilczej rodziny.

Uspokajają, że drapieżniki te dotychczas nie atakowały ludzi i przypominają, że od 1998 roku są gatunkiem chronionym w całym kraju.
 

źródło: wadowice24.pl

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu