Lasy Państwowe przekazują kolejne auta do Ukrainy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-07-2022,10:30 Aktualizacja: 01-07-2022,9:30
A A A

W ramach kolejnej transzy pomocy od Lasów Państwowych dla broniących kraju Ukraińców za naszą wschodnią granicę trafią samochody strażackie wyposażone w motopompy oraz zapas posiłków.

Polscy leśnicy zapewniają, że realizowana na rzecz Ukrainy pomoc odbywa się od początku wojny. Co istotne, za każdym razem jest konsultowana z drugą stroną, a tym samym można ją określić jako sprofilowaną. Ostatnio w Nadleśnictwie Tomaszów uroczyście przekazano kolejne pojazdy.

Lasy Państwowe, zalesianie, grunty rolne niskiej jakości, Edward Siarka

Lasy Państwowe skupują słabe ziemie rolne

Lasy Państwowe są zainteresowane nabywaniem lasów i gruntów do zalesień - m.in. gruntów rolnych najniższych klas jakości. W ten sposób chcą realizować Krajowy Plan Zwiększania Lesistości, którego założeniem jest...

- Z radością udostępniam kolejne auta, tym razem samochody strażackie z motopompami. Posłużą do ratownictwa, ale też pomogą reagować w przypadku zagrożenia pożarowego. W Ukrainie jest niezwykle wysokie w wyniku prowadzenia działań wojennych i z powodu wysokich temperatur. Wierzę, że przekazany sprzęt będzie długo i efektywnie służył ukraińskim leśnikom i wojsku - mówił Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Podczas uroczystości polscy leśnicy otrzymali podziękowania od gen. Kyryły Budanowa, szefa ukraińskiego wywiadu wojskowego i Anatolija Deyneki, wodza Oddziału Samoobrony Lwowa.

- Auta, które otrzymaliśmy w dwóch poprzednich transzach przekazaliśmy do dyspozycji wojska, do wykorzystania według własnych potrzeb. Wiem, że montowane są na nich moździerze i wyrzutnie. Samochody są zwrotne, szybkie, służą do akcji bojowych i do dowożenia zaopatrzenia na pozycje frontowe - mówił Deyneka.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu