Ktoś zamienił łąkę w wysypisko śmieci. Właściciele szukają sprawcy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
21-05-2019,12:30 Aktualizacja: 21-05-2019,12:36
A A A

Na łąkach koło Płonicy (gm. Deszczno, woj.lubuskie), gdzie wypasane są owce powstało dzikie wysypisko śmieci. Można tam znaleźć nawet części samochodowe i opony. Właściciele "Owczogrodu" nie kryją oburzenia.

To zagroda z żywymi owcami, gdzie państwo Nowakowie szerzą wiedzę na temat hodowli tych zwierząt i psów pasterskich - informuje gorzowianin.com. Kiedy rodzina pojechała w niedzielę na łąki ukazała im się góra śmieci.

gmina Lubowidz, żuromin, śmieci w gospodarstwie, KPP Żuromin, Tomasz Łopiński

Posesja zasypana śmieciami. Część odpadów była pod ziemią

Policjanci z Żuromina (woj. mazowieckie) w jednym z gospodarstw w gminie Lubowidz namierzyli nielegalne składowisko odpadów. 58-letni właściciel zajmował się przede wszystkim demontażem pojazdów, w tym maszyn rolniczych. Na posesję...

- Wśród wyrzuconych przedmiotów są np. fragmenty plastikowego domku dla dzieci, który musiał stać na dworze. Jest pluszowa owieczka w czapce św. Mikołaja. Był też, ale zniknął, drewniany pieniek z wyrytym napisem "Marysia i Dami". Może to imiona sprawców, może imiona ich dzieci? Jest całe mnóstwo części samochodowych - opowiadają portalowi właściciele "Owczogrodu".

Państwo Nowakowie proszą o pomoc w odnalezieniu osób, do których mogły należeć śmieci. Są to bowiem bardzo charakterystyczne przedmioty i może ktoś je rozpozna.

Właściciele zapewniają anonimowość.

Podkreślają, że nie może być tak, że bezkarnie są zaśmiecane lasy, ale również pastwiska.
 

źródło: gorzowianin.com

Poleć
Udostępnij
Skomentuj