KRUS dmucha na zimne. Zasady bezpieczeństwa w chmurze

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: KRUS (em) | redakcja@agropolska.pl
19-05-2019,10:00 Aktualizacja: 19-05-2019,10:07
A A A

Nowy kurs e-learningowy KRUS, dotyczący bezpieczeństwa dzieci i młodych ludzi na wsi, zostanie udostępniony użytkownikom z wykorzystaniem IBM Cloud. Dzięki temu ma spaść liczba wypadków w rolnictwie.

Według Narodowego Instytutu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy USA, uprawa roli jest jednym z najbardziej niebezpiecznych zawodów, gdzie ryzyko obrażeń śmiertelnych i innych zagrażających zdrowiu i życiu jest bardzo wysokie.

krus, odszkodowanie za wypadek, przetwarzanie płodów rolnych, sąd najwyższy

Za taki wypadek odszkodowanie z KRUS nie należy się

Ubezpieczona w KRUS gospodyni upadła na schodach podczas przenoszenia na terenie gospodarstwa rolnego słoików z ogórkami do zakiszenia. Kobiecie odmówiono jednak wypłaty odszkodowania. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego...

Jak dotąd Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego udostępniała materiały edukacyjne tylko w postaci broszur prewencyjnych.

W tym roku zdecydowała się rozszerzyć program szkoleń prewencyjnych przez udostępnienie kursu dla dzieci ze środowisk wiejskich w wersji online.

- Przeniesienie platformy e-learningowej do chmury pozwoli nam dotrzeć do większej liczby młodych ludzi, potencjalnie narażonych na wypadki w gospodarstwach rolnych - powiedział Wacław Bejtan, Wicedyrektor Biura Informatyki i Telekomunikacji w KRUS.

- W dobie urządzeń mobilnych, szkolenia online bardzo zwiększają zasięg i liczbę odbiorców, umożliwiając lepsze wdrażanie zasad dotyczących bezpieczeństwa pracy na wsi - dodaje.

- Miesiące letnie są krytyczne jeśli chodzi o liczbę wypadków na wsi. Decydując się na zbudowanie swojej platformy e-learningowej w oparciu o IBM Cloud, KRUS zyskał elastyczność w zarządzaniu nią, zwiększył jej innowacyjność, a przez to wyszedł naprzeciw oczekiwaniom współczesnych rolników - mówi Jarosław Szymczuk, Dyrektor Generalny, IBM Polska i Kraje Bałtyckie.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement